Spojte se s námi


Premier League

Analýza utkání mezi Evertonem a Liverpoolem. Kdo zazářil a kdo zklamal?

Publikováno

dne

Máme tu v pořadí již druhou analýzou, ve které se zaměřím na hráče, kteří v daném utkání zazářili a zklamali. Dnes si rozebereme jeden velmi prestižní zápas, a to Merseyside derby mezi Evertonem a Liverpoolem, které skončilo pro diváky frustrující bezbrankovou remízou 0:0!

MICHAEL KEANE + VIRGIL VAN DIJK

Dvě ohromné skály! Na straně modrých anglický stoper Michael Keane, který byl v utkání naprostou jistotou. Připsal si nejvíce zachycených balonů ze všech hráčů na hřišti a nenašel se jediný hráč, který by přes něj dokázal s v souboji jeden na jednoho přejít. Na opačné straně, v červeném dresu, Virgil van Dijk, momentálně asi nejlepší stoper v Premier League. Holanďan v Merseyside derby navázal na skvěle výkony, které v dosavadní sezóně předvádí. Ve vzduchu byl téměř nepřekonatelný, vyhrál nejvíce hlavičkových soubojů ze všech (10). Na jeho skvělém výkonu se podepisuje i jeho fantastická 87% úspěšnost přihrávek.

MOHAMED SALAH

Faraon, jak je také přezdíván, ani tentokrát nedokázal ve velkém a neméně důležitém zápase vstřelit branku. Ačkoliv se opravdu snažil s výsledkem něco udělat, nedařilo se. Dnes v noci mu pravděpodobně nedá spát jeho samostatný nájezd na brankáře Pickforda, který zakončil opravdu mizerně. V takové příležitosti by se Mohamed Salah mýlit neměl. V utkání navíc napáchal příliš mnoho ztrát a nepřesností. Slabý výkon!

JORDAN PICKFORD + ALISSON BECKER

Právě anglický gólman a jeho protivník na druhé straně patřili mezi hvězdy utkání. Pickford si potřeboval malinko zlepšit reputaci po posledním zpackaném derby, a to se mu povedlo. Mezi třemi tyčemi působil jistým dojmem a až na pár nepovedených dlouhých balónů neudělal žádnou chybu. Navíc se blýskl povedeným zákrokem, když se ocitl tváří tvář Salahovi. Také Brazilec na druhé straně předvedl velmi dobrý výkon. K velmi dobré rozehrávce dokázal přidat jeden veledůležitý zákrok, a to v 52. minutě, kdy vychytal hlavičku Calverta-Lewina. Liverpool má opravdu terno, že jeho branku hájí právě on!

BERNARD

166 centimetrů vysoký Brazilec rozhodně nebude na utkání vzpomínat v dobrém. Hbitý křídelník si nedokázal poradit s Alexandrem-Arnoldem na pravé straně liverpoolské obrany. Navíc se dopustil nejvíce ztrát ze všech hráčů na hřišti (4) a nepřipsal si jediný pokus o střelu na soupeřovu branku. Tenhle šikula má rozhodně na víc!

LUCAS DIGNE

Za mě hráč utkání. Francouzský ofenzivně laděný krajní bek si vedl znamenitě. Dotíral na největší hrozbu Liverpoolu Mohameda Salah a nedal mu ani milimetr volného prostoru. Míče si sice moc neužil, přesto odvedl strašně moc „černé“ práce. Piloval lajnu, běhal a zahrál výborně takticky. Ex-barcelonský fotbalista může být se svým výkonem spokojený!

Reklama

Oblíbené