Spojte se s námi


Fortuna liga

Alijagič: Všichni ode mě budou mít velká očekávání, a to mě motivuje. Hodně mi pomohla koronavirová pauza

V Denisovi Alijagičovi si Slavia slibuje velkou budoucnost. 18letý střelec na podzim nastřílel ve Vlašimi 15 gólů, po přípravě ve Slavii se připojil ke Slovanu Liberec. V rozhovoru pro Ruik.cz se rozpovídal o tom, co od angažmá na severu Čech očekává či co mu nejvíce pomohlo.

Publikováno

dne

V Denisovi Alijagičovi si Slavia slibuje velkou budoucnost. 18letý střelec na podzim nastřílel ve Vlašimi 15 gólů, po přípravě ve Slavii se připojil ke Slovanu Liberec. V rozhovoru pro Ruik.cz se rozpovídal o tom, co od angažmá na severu Čech očekává či co mu nejvíce pomohlo.

Ve Slavii jsi absolvoval přípravu a soustředění v Portugalsku. Máš pocit, že jsi se v něčem posunul nebo zlepšil? 

Nejvíce asi v kondici, dále třeba ve vnímání fotbalu. Člověk si musí uvědomit, že dnešní fotbal už není jen o tom, co hráč dokáže s míčem, ale i o tom, jak se hráč na hřišti pohybuje bez balónu. Například hvězdy Liverpoolu by mi mohly být příkladem.

Jak jsi se vypořádal s náročnými dávkami trenérů a intenzitou tréninků? Byl to velký skok z druholigové Vlašimi?

Myslím si, že všechny běhy jsem zvládl. Rozdíl pak byl vidět v samotné hře, kdy se člověk prakticky nezastaví a musí se buď neustále nabízet nebo nahánět soupeře.

Odcházíš na hostování do Liberce, podle trenéra Trpišovského o tebe stálo více celků. Proč jsi si vybral právě Slovan? 

Liberec jsem si vybral z důvodu, že se chce prát o ty nejvyšší příčky a už posunul velké množství mladých hráčů.

Měl jsi už možnost mluvit s trenérem Kozlem? Víš, jaká přibližně bude tvoje role? 

S trenérem jsme spolu mluvili, oba jsme si řekli co od sebe očekáváme a dal mi jednoduchý a zároveň těžký úkol – střílet branky. S tím jsem sem přišel a budu se snažit naplnit očekávání všech lidí z Liberce, kteří na mě udělali hned ze začátku skvělý dojem a dávají najevo, že mi věří.

Jaké jsou tvoje cíle pro jaro ve Slovanu? Dáváš si třeba metu v počtu gólů?

Mám i cíle na celý půl rok, ale zároveň chci jít zápas od zápasu a vybojovat si stabilní místo v základní sestavě. A střílet góly.

Trenér si od vás s Denisem Višinským slibuje efektivitu, ty jsi dal za podzim 15 gólů. Je zakončení něco, co hodně trénuješ, nebo to máš prostě v sobě?

Od malička si chodím kopat a vždy mě bavilo nejvíce střílet. Teď, když je čas a síla na to si přidat nějaký individuální trénink, tak zakončení piluji ze všech pozic.

Je ti teprve 18 let, přesto už jsi se etabloval v dospělém fotbale a teď nakoukneš do první ligy. Děláš oproti svým vrstevníkům něco navíc, že v tak mladém věku dokážeš držet krok s dospělými?

Asi to nečekal nikdo, ani já sám, že do toho dospělého vlaku naskočím tak rychle a tak úspěšně (usmívá se). Všichni teď ode mě budou mít velká očekávání, a to mě motivuje se prosadit stejně úspěšně i v první lize. A co mi pomohlo? Řekl bych možná i koronavirová pauza, kdy jsem hodně zesílil a díky tomu jsem byl odolnější hned, jak se začalo zase hrát. I poté v sezóně jsem dvakrát docházel ke kondičnímu trenérovi a myslím si, že to mě posunulo nejvíc.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené