Spojte se s námi


Fortuna liga

Alijagič míří na hostování. Sešívaný talent bude nastupovat na severu Čech

Denis Alijagič se na podzim začal prosazovat v dospělém fotbale, po skvělých výkonech ve Vlašimi si jej Slavia stáhla na přípravu. V sešívaném dresu ale na jaře působit nebude, měl by odejít na hostování do Liberce.

Publikováno

dne

Denis Alijagič se na podzim začal prosazovat v dospělém fotbale, po skvělých výkonech ve Vlašimi si jej Slavia stáhla na přípravu. V sešívaném dresu ale na jaře působit nebude, měl by odejít na hostování do Liberce.

Sedmnáct zápasů, patnáct gólů, to je podzimní bilance Alijagiče v druholigové Vlašimi. S touto střeleckou fazonou si jej Slavia vzala do zimní přípravy.

S týmem Jindřicha Trpišovského absolvoval soustředění v Portugalsku, sešívaní ale žádné přátelské duely nesehráli, mladý útočník s česko-bosenskými kořeny se tak představil jen v modelových utkáních.

V útoku má však velkou konkurenci, a to i přes odchod Jana Kuchty. Podle slov trenéra a výkonů v zápasech se konečně rozjel Michael Krmenčík, navíc se uzdravil Stanislav Tecl. Oba by měli před 18letým střelcem přednost a tak bude hostování nejlepším řešením. Na tiskové konferenci po zápase to potvrdil i sám Trpišovský.

„U Denise momentálně registrujeme zájem z ligový klubů. Jestli dobře počítám, tak ze čtyř klubů. Momentálně s agentem a Jirkou Bílkem probírají nejvhodnější variantu jeho hostování. Momentálně se nám to jeví, že by to pro něj byl vhodnější krok po Vlašimi, kde naznačil velký potenciál.

Týmy ho ale opravdu chtějí, takže bychom chtěli, aby v lize hrál a měl minutáž, kterou by tu mít nemusel, protože tu je Krmi, Standa Tecl, Ivan Schranz, Ondra Lingr, Peter Olayinka a ve hře je ještě příchod jednoho útočníka,“ uvedl na Alijagičovu adresu kouč Slavie.

Hodně se hovořilo o Mladé Boleslavi, do týmu Karla Jarolíma ale nakonec Alijagič nezamíří. Podle všeho by měl odejít na hostování bez opce do Liberce, kde působí Luboš Kozel, který se nebojí dávat mladým hráčům příležitost.

Alijagič už by se momentálně měl nacházet v Liberci a potvrzení jeho hostování oficiální cestou by mělo přijít co nevidět.

Ve Slovanu by jeho konkurencí byl Michal Rabušic, Imad Rondic a Yusuf Hilál. První dva jmenovaní však dali na podzim jen dvě branky, bahrajnský útočník tři. Pokud by si Alijagič udržel střeleckou formu, mohl by dostat přednost.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené