Spojte se s námi


Fortuna liga

Alijagič: Hrál jsem ve Spartě, ale chodil na Slavii. Doufám, že jí dám na jaře gól

Jindřich Trpišovský bude mít i přes odchod Jana Kuchty na postu útočníka z čeho vybírat. Vedle reprezentantů Michaela Krmenčíka, Ivana Schranze a Stanislava Tecla čeká na šanci Denis Alijagič. Co řekl v rozhovoru pro klubový web?

Publikováno

dne

Jindřich Trpišovský bude mít i přes odchod Jana Kuchty na postu útočníka z čeho vybírat. Vedle reprezentantů Michaela Krmenčíka, Ivana Schranze a Stanislava Tecla čeká na šanci Denis Alijagič. Co řekl v rozhovoru pro klubový web?

Alijagič stráví jaro v A-týmu i díky odchodu Jana Kuchty. Nejlepší střelec loňské sezóny Fortuna ligy se za rok a půl ve Slavii probojoval do reprezentace a odchodem do Lokomotivu Moskva jí vydělal 130 milionů korun.

Kuchta z Liberce přicházel jako problémový hráč. Asistentovi Zdeňku Houšteckému a útočníkovi Stanislavu Teclovi se podařilo dostat jej pod kontrolu a blonďatý útočník od října 2020 do nynějška nezažil gólově špatné období.

„Chtěl bych napodobit Kuchťáka v tom, aby si mě Standa Tecl, který je skvělý kluk, vzal pod svá křídla a staral se o mě, jako se staral o něj. To je můj cíl. Chci ukázat, že dokážu být platný pro tým, že mi nevadí konkurence. Že dokážu být týmový hráč,“ řekl Alijagič pro klubový web.

Alijagič za půlrok v dresu Vlašimi nastřílel jedenáct ligových branek a na tři nahrál, přestože z úvodu sezóny chodil do hry převážně z lavičky. Další čtyři branky zaznamenal v MOL Cupu. Na první půlrok v dospělém fotbale excelentní bilance.

Dva zásahy si připsal v utkání s B-týmem rivala ze Sparty. Vlašimi zařídil důležité tři body za vítězství 3:2. Právě gólů proti Spartě si váží nejvíce, přestože v mládí oblékal její dres.

„Celkově jsem dal v lize jedenáct branek a asi ta nejpovedenější, které si nejvíc vážím, je jedna z těch, které jsem dal béčku Sparty. To jsem přeloboval gólmana. Je to náš největší rival, já tam v mládí působil, ale často jsem chodil na zápasy Slavie a měl k ní blízko. Táta jí fandil kvůli spojenectví s Hajdukem Split. Doufám, že se tu prosadím a podaří se mi jí třeba na jaře dát gól, pokračoval osmnáctiletý útočník.

Na Alijagiče jdou z Vlašimi pozitivní reference i co se týče přípravy na zápasy. Martin Hyský ho v rozhovoru pro časopis HALFTIME označil za velkého dříče, kterého občas musí dokonce krotit.

Hyský Alijagiče trénoval již v kategorii do 19 let a i proto mládežnický reprezentant s hostováním ve Vlašimi souhlasil. S odstupem času rozhodně nelituje, lepší vstup do seniorského fotbalu si přát nemohl.

„Momentálně mi je 18 let a dřív mi trenéři vyčítali, že jsem talentovaný, ale nemakám tolik na sobě, takže jsem si to urovnal v hlavě a uvědomil jsem si, že do profesionálního fotbalu to je potřeba. Když jsem četl knížky o Ronaldovi a dalších profesionálních sportovcích, tak jsem se dočetl, že dřina je nejvíc,“ dodal Alijagič.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené