Spojte se s námi


Fotbal

Alexandre Lacazette se po odchodu z Arsenalu vrací do Lyonu

Alexandre Lacazette se po odchodu z Arsenalu vrátil do Lyonu jako volný hráč. Útočník ukončil své pětileté působení na Emirates poté, co mu vypršela smlouva. Do Ligue 1 přichází na tři roky.

Publikováno

dne

Alexandre Lacazette se po odchodu z Arsenalu vrátil do Lyonu jako volný hráč. Útočník ukončil své pětileté působení na Emirates poté, co mu vypršela smlouva. Do Ligue 1 přichází na tři roky.

Útočníkovi měla na konci tohoto měsíce vypršet smlouva na Emirates Stadium, a tak se vrátil do klubu, kde začínal svou kariéru, než v roce 2017 přestoupil do Arsenalu. Přestup v roce 2017 z Lyonu na Emirates Stadium stál Arsenal 46,5 milionu liber. V té době se jednalo o nejdražší přestup Arsenalu v historii.

Lacazette podepsal ve francouzském klubu tříletou smlouvu a jeho příchod je pro Lyon, který v letošní sezoně skončil v Ligue 1 na osmém místě. To znamená, že v nadcházejícím ročníku Lacazetta neuvidíme v evropských pohárech.

V prohlášení Lyonu stojí: „Návrat Lacazetta do klubu, který za Arsenal odehrál během pěti sezón více než 200 zápasů [71 gólů], byl prioritou klubu po mnoho měsíců a dokonale zapadá do prostředí a nové strategie, kterou chce instituce zavést.“

„Návrat do Lyonu se nabízel od začátku. I bez evropských pohárů má klub velké ambice. Myslím, že jsem se za posledních několik let zlepšil jako hráč i jako lídr, chci týmu pomoci,“ řekl Lacazette na tiskové konferenci.

Jedná se o druhý přestup Lyonu v tomto přestupovém období. Po návratu Remyho Rioua a prodloužení smluv Maxence Caquereta a Anthonyho Lopese ukazuje vedení velké ambice do příští sezóny.

Lacazette přišel do Arsenalu v roce 2017 a ve všech soutěžích nastoupil do 206 zápasů, v nichž vstřelil 71 gólů. V sezónách 2017-18 a 2020-21 byl nejlepším střelcem Arsenalu a patří mezi deset nejlepších střelců Premier League v historii klubu. Během svého působení v klubu vyhrál FA Cup a Community Shield.

Zdroj: Olympique Lyon, ESPN

Reklama

Oblíbené