Spojte se s námi

Ligue 1

Alexandre Lacazette potvrdil, že po sezóně opustí Lyon

Publikováno

dne

O odchodu Alexandra Lacazetteho se již spekulovalo v minulém roce, kdy byl často spojován s Arsenalem, ovšem 25letý útočník v Lyonu setrval a v letošní sezóně ve 44 zápasech nastřílel 35 gólů. Před pár dny byl dokonce zvolen hráčem roku letošní Ligue 1.

Kvůli těmto skvělým výsledkům se o něho začalo zajímat hned několik top klubů, kteří by tohoto Francouze rádi získali. Lacazette se ale rozpovídal na tiskové konferenci o Atléticu Madrid, které by podle jeho slov bylo ideální destinací pro jeho další vývoj.

Především zmiňoval možnou spolupráci s jeho kolegou z reprezentace Antoinem Griezmannem, se kterým se zná hlavně z mládežnických výběrů Francie.

Alexandre Lacazette tak opustí Lyon po 14 letech, které v klubu strávil a od svého debutu v roce 2010 za Lyon odehrál 274 zápasů, ve kterých dal 127 gólů a k nimž ještě přidal 43 asistencí.

Aktuální hodnota francouzského útočníka je podle webu transfermarkt.com 40 milionů eur, ovšem jeho přestupová částka by měla být ještě o několik milionů vyšší.

Reklama

Oblíbené