Alex Král si žije na obláčku: Z Ruska jsem úplně nadšený, všechno je skvělé!

Jednadvacetiletý Alex Král si po odchodu z pražské Slavie do Ruska nemá na co stěžovat! Alespoň tak se vyjadřuje v rozhovoru pro březnové číslo magazínu Hattrick.

Embed from Getty Images

Stejně, jako kdysi široká fotbalová veřejnost nechápala jeho odchod ze Slavie do Teplic, nechápala ani jeho nedávný odchod do Ruska. Místo aby zůstal ve Slavii, kde by si zahrál základní skupinu Ligy mistrů proti Interu Milán či Dortmundu, zvolil o poznání méně atraktivní Spartak Moskva. To, co se mohlo zdát na první pohled jako nepochopitelné, si hlavní aktér Alex Král, více než pochvaluje.

“Zapadl jsem dobře. Máme mladý tým, a i když se měnil trenér, chytil jsem se,” má jasno Král, který pravidelně nastupuje v základní sestavě Spartaku Moskva. Zatím za Spartak v aktuální sezóně odehrál 12 zápasů.

“Moskva je pro sportovce ráj na zemi. Jako sportovce vás tam vnímají úplně jinak, snaží se vám dopřát to nejlepší a váží si vás,” tetelí se z přístupu Rusů Král. “Kluby jsou v Moskvě velké, točí se zde obrovské peníze, které se následně investují do stadionu a zázemí pro fotbalisty. Jsem ve Spartaku naprosto spokojený a nemám si na co stěžovat.”

Před jeho odchodem se řešilo, jak na tom bude po jazykové stránce. Přece jen se učí naprostá většina hráčů, kteří by chtěli okusit cizinu, angličtinu či němčinu, s ruštinou nikdo moc nepočítá.

“Slovíčka, která člověk potřebuje, se naučíte hned. Někdy na hřišti řeknu něco anglicky, jindy zase rusky, ale na nějakou složitější komunikaci máme v klubu překladatele,” říká Král. I na tomto je vidět, jak si cizinců ve Spartaku váží a usnadňují jim život.

A kdyby měla česká fotbalová kometa posledních pár let porovnat Fortuna:ligu a ruskou Premier Ligu?

“Individuální kvalitou se česká liga s ruskou nemůže vůbec srovnávat. Hráči jsou v Rusku drzejší,” přibližuje člen All-stars týmu ME do 19 let z roku 2017.

Alex Král má kariéru slibně rozjetou, zatím přestupuje vždy o úroveň výše. Bude tomu tak i v případě jeho dalšího transferu?

“Chci, aby to stále mělo vzestupnou tendenci. Aby každý můj další přestup byl do lepšího klubu.”

Příště tedy Německo? Anglie? Španělsko? Itálie? Budeme se muset nechat překvapit.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Další bomba v Barceloně! Koeman nepočítá se supertalentem, jenž měl být součástí přestavby

V Barceloně je po celé léto velice živo. Nejdříve prohraný souboj s úhlavním rivalem o ligový titul, poté totální zostuzení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhazov trenéra Setiena, poté téměř odchod Messiho, který po velkých rozepřích s vedením nakonec zůstal.