Spojte se s námi


Evropská liga

Alex Bah plánuje změnit občanství! Díky otci může reprezentovat Gambii

Alexander Bah je možná nejlepším pravým bekem Fortuna ligy, přesto vůbec nenastupuje za národní tým Dánska. Dle Sun Merco News se rozhodl změnit si občanství na gambijské.

Publikováno

dne

Alexander Bah je možná nejlepším pravým bekem Fortuna ligy, přesto vůbec nenastupuje za národní tým Dánska. Dle Sun Merco News se rozhodl změnit si občanství na gambijské.

Zdroj: SK Slavia Praha

Alexander Bah strávil první půlku sezóny v SonderjyskE, dobrými výkony si však řekl o lepší angažmá. V zimě ho tak za 1,5 milionů eur koupila pražská Slavia a dánský šikula se rychle dostal do základní sestavy

Se Slavií se Bah dostal až do čtvrtfinále Evropské ligy a získal český double (liga + titul). Ve Fortuna lize si během šestnácti utkání připsal jeden gól a tři asistence, za výkon v odvetném utkání s Leicesterem se dokonce dostal do Týmu týdne Evropské ligy.

Pozvánku na dubnový sraz dánské reprezentace přesto nedostal. Jedinou jeho reprezentační zkušeností tak zůstal přátelský zápas z konce roku 2020, kdy se dokonce trefil do sítě Švédska.

Nenominace Baha se dá chápat, když se podíváme na jeho konkurenty. Joakim Maehle nastupuje za italskou Atalantu, Daniel Wass obléká trikot španělské Valencie. Třetí volbou je Jens Stryger Jansen, hráč Udinese Calcio.

Dle webu Sun Merco News tak Bah plánuje změnit občanství, jeho otec totiž pochází z Gambie. V tomto nároďáku by se pravděpodobně rychle dostal do sestavy a zahrál by si z borci jako Musa Barrow (útočník Bologny) nebo Omar Colley (stoper Sampdorie Janov).

Zdroj: Sun Merco News

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.