Spojte se s námi


Fotbal

Aleš Matějů má nové angažmá v Serii A. Přestoupil do Venezie

Reprezentační obránce Aleš Matějů přestoupil do klubu Venezia FC (Benátky). Informaci přinesl klubový web. Smlouvu podepsal do konce této sezóny s opcí na další dva roky.

Publikováno

dne

Reprezentační obránce Aleš Matějů přestoupil do klubu Venezia FC (Benátky). Informaci přinesl klubový web. Smlouvu podepsal do konce této sezóny s opcí na další dva roky.

Pětadvacetiletý hráč přišel po zrušené smlouvě v druholigové Brescii, kde působil posledních tři a půl roku. Odehrál za ni celkem 31 zápasů v Serii A a 65 zápasů v Serii B. Gólově se prosadil pouze jednou.

V Benátkách ho ale nečeká nic lehkého. Tým momentálně bojuje o udržení v nejvyšší italské lize. V tabulce Serie A je zatím na sestupovém osmnáctém místě s dvoubodovou ztrátou na záchranu.

Nyní bude po Antonínu Barákovi ve Veroně a Davidu Zimovi v FC Turín třetím Čechem v italské nejvyšší soutěži.

Matějů začínal s ligovým fotbalem v Příbrami, poté půl roku hostoval v PSV Eindhoven. Z Příbrami přestoupil do Plzně, kde si zahrál i evropské poháry. Následovalo angažmá v anglickém Brightonu, odkud už putoval do Brescie. Nejdříve na hostování a posléze na trvalý přestup.

Všestranný obránce dokáže nastupovat na obou krajích obrany. Celkem pravidelně byl členem mládežnických reprezentací už od 17 let. V seniorském týmu má na svém kontě 10 reprezentačních startů.

Zdroj: Venezia FC, livesport, Sport Invest

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.