Ajax ukončil smlouvu s Nourim, jenž má po prodělaném infarktu poškozený mozek

Ajax Amsterdam ukončil smlouvu s Abdelhakem Nourim, jenž v přípravném zápase v roce 2017 prodělal přímo na hřišti infarkt. Holandský klub doposud hráče stále platil, nicméně nyní se rozhodl smlouvu vypovědět.

Embed from Getty Images

Abdelkhak Nouri byl považován za obrovský talent Ajaxu. V roce 2017 ale v přípravném zápase prodělal přímo na hřišti infarkt, po němž utrpěl vážné poškození mozku. Ajax po tlaku veřejnosti uznal, že za Nouriho zdravotní stav nese odpovědnost, jelikož došlo k pozdnímu užití defibrilátoru, kvůli čemuž nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Holandský klub po incidentu dodržoval závazky plynoucí ze smlouvy a peníze zasílal Nouriho rodině. V kontraktu však byla zabudována klauzule, díky níž se měla smlouva 1. července automaticky prodloužit, proto se ji nyní klub rozhodl vypovědět. Ajax jedná s Nouriho rodinou o možné kompenzaci.

Zdravotní stav Abdelkhaka Nouriho se postupnými krůčky zlepšuje. Nedávno byl z nemocnice propuštěn do domácího léčení, avšak stále je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.

Özilovy dny v Arsenalu jsou sečteny! Jak se jeho kariéra na severu Londýna vyvíjela?

Německý ex-reprezentant přicházel do Arsenalu v nejlepších fotbalových letech. V létě roku 2013 totiž skončila jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem, kterému v dresu Bílého baletu přihrál na 27 branek.

Jaké jsou cíle Baníku? Nejen o nich, ale i o přestupech promluvil sportovní ředitel Grussmann

Baník Ostrava chce útočit na nejvyšší příčky zajišťující pohárová utkání. Alespoň to tak vyplývá ze zpovědi sportovního ředitele klubu na oficiálním webu FCB.