Spojte se s námi


Bundesliga

Adam Hložek má nakročeno k nepříliš lichotivému rekordu v Bundeslize

Adam Hložek dostává v této sezoně pouze minimum minut v našlapané sestavě Bayeru Leverkusen. Bohužel i přes několik málo odehraných minut se český talent blíží k nepříjemnému rekordu v rámci Bundesligy. Pokud v zimě odejde na hostování, možná se rekordu vyhne.

Publikováno

dne

Adam Hložek dostává v této sezoně pouze minimum minut v našlapané sestavě Bayeru Leverkusen. Bohužel i přes několik málo odehraných minut se český talent blíží k nepříjemnému rekordu v rámci Bundesligy. Pokud v zimě odejde na hostování, možná se rekordu vyhne.

Minulá sezona

Hložkova první sezona v Leverkusenu nebyla určitě zlá. Na první sezonu mimo Českou republiku určitě minimálně ušla. Celkem talentovaný reprezentant zasáhl do 44 zápasů ve všech soutěžích, bohužel Leverkusen nepostoupil ze skupiny Ligy mistrů a v jarní části bojoval už “jen“ v Evropské lize.

V těchto zápasech Hložek posbíral úctyhodných 7 gólů a 6 asistencí. Určitě bychom našli debutanty z dřívějších let, kteří měli čísla horší. Na druhou stranu, ve 44 zápasech odehrál bez 3 minut 2 000 minut.

V Bundeslize nastoupil do 29 zápasů. Pouze v této soutěži zapsal 5 gólů a 4 asistence. Vzhledem k tomu, v jaké patové situaci se Leverkusen na začátku sezony nacházel, to nebylo vůbec špatné. Jenže během těchto 29 zápasů neodehrál jediný celý zápas. Vždy nastupoval jako střídající, nebo byl v průběhu zápasu vystřídán.

Letošní sezona

Adam Hložek v letošní sezoně trpí malým herním vytížením, a to hlavně z důvodu ohromné kvality, kterou disponuje celý kádr Xabiho Alonsa. Po dlouhých letech Bayer může konkurovat bavorskému velkoklubu a soupeřit s ním o triumf v domácí soutěži.

Český reprezentant naskočil do 17 zápasů, připsal si 4 góly a 2 asistence, odehrál celých 289 minut. Musíme zmínit, že 3 ze 4 gólů vstřelil v německém poháru, kde ze začátku určitě soupeři nedosahují kvalit Leverkusenu. Bohužel pro něj nedostává větší prostor ani v Evropské lize, kde Matěj Kovář pravidelně zaskakuje za kapitána Hrádeckého.

Zaměříme-li se na Bundesligu, tak Hložek naskočil do 11 zápasů, ve kterých odehrál pouhopouhých 57 minut, tudíž neodehrál žádný celý zápas.

Rekord v počtu zápasů bez 90 minut

Právě tím, že Hložek nehrává celé zápasy, se blíží negativnímu rekordu v rámci Bundesligy. Celkový počet zápasů, ve kterých neodehrál 90 minut, je momentálně na čísle 40. Rekord je 45 a drží ho dokonce 2 hráči. Za zmínku stojí, že jeden z nich momentálně působí ve 2. anglické lize, ten druhý dokonce 2. turecké lize. Doufejme, že moravský rodák si povede lépe a nepůjde stejnou cestou.

Zdroj: Bundesliga, Kicker

Reklama

Oblíbené