AC Milán po skvělém zápas s Turínem postupuje do semifinále Coppa Italia! Skóroval i Ibrahimovič

Výkony spolu s předvedenou hrou milánského AC nebývají úplně často něčím, co by si zasloužilo pochvalu. V úterním pohárovém zápase s Turínem tomu však je jinak. Rossoneri díky dominantnímu výkonu postupují do semifinále italského poháru, ačkoliv si výhru vysloužili až v prodloužení.

Od ledna 2017 nedokázali milánští porazit Turín. Nastupovat s tímto faktem v hlavě do pohárového zápasu není úplně jednoduché, nicméně již od první minuty šlo znát, že svěřenci Stefana Pioliho chtěli němé období přerušit. Prakticky celou první půli naprosto dominovali a kdyby po ní šli do šaten za vedení 3:0, nikdo by se nemohl divit.

Nicméně, pěkně popořadě. Prvního gólu se fanoušci v ochozech San Sira dočkali ve 12. minutě. Rychlík Ante Rebič se s míčem dostal na kraj šestnáctky soupeře a po zemi poslal míč před bránu, kde si jej našel Giacomo Bonaventura, jež umístil míč s klidem do odkryté brány. Domácí tak šli poměrně rychle do vedení 1:0.

Každopádně, jakkoliv si Rossoneri vytvářeli více příležitostí, neefektivita je stála vedení. Jediná střela, ke které se Turín v prvním dějství dostal, skončila brankou na 1:1. Ve 34. minutě Verdi poslal krásný pas za milánskou obranu na Bremera, který z malého vápna dokázal překonat Donnarummu.

Druhá půle vypadala vesměs totožně. Milánští si vytvářeli více šancí, ale nedokázali je proměňovat. Díky tomu se Turín dostal do vedení 1:2. V 71. minutě Aina vyslal do šestnáctky centr, na nějž si opět naběhl Bremer, který hlavou podruhé v zápase překonal gólmana soupeře.

Po inkasované brance se ale AC nesložilo. Právě naopak. Jenže navzdory vytvořeným příležitostem dlouho ne a ne přijít vyrovnávající gól. Ten však přišel v první minutě nastaveného času. Castillejo přiťukl míč na hranici šestnáctky, odkud z první vypálil Calhanoglu a poslal míč do sítě soupeřovy brány, což znamenalo srovnání na 2:2.

Následovalo poměrně dramatické prodloužení s šancemi na obou stranách. Tentokráte ale už byli domácí efektivnější než Turín. Ve 106. minutě se podruhé v zápase prosadil Hakan Calhanoglu, opět střelou z hranice velkého vápna, a poslal Milán do vedení 3:2.

Listinu střelců pak uzavřel legendární Zlatan Ibrahimovič. Ten se prosadil dvě minuty po brance svého spoluhráče. Castillejo poslal z kraje přízemní míč do pokutového území soupeře a našel Rafaela Leaa. Brazilec však ještě přihrál nabíhajícímu Švédovi a ten už míč nekompromisně uklidil do brány a zvýšil na konečných 4:2.

Nutno podotknout, že Piolimu neuvěřitelně vyšla střídání. Tři ze čtyř hráčů, kteří na hřiště přišli v průběhu duelu, se zapsali do statistik gólem či asistencí. V semifinále pak se utká AC s Juventusem a rozhodně se bude jednat o zajímavý duel. Favorit bude sice jasný, ale zápasy mezi těmito dvěma kluby, ať už se nachází v jakkoliv rozdílných situací, vždy patří k tomu nejlepšímu, co může italský fotbal nabídnout.

AC Milán 4 : 2 Turín FC

Sestavy:

AC Milán: Donnarumma – Hernandez, Kjaer, Romagnoli (C), Conti – Bonaventura (76. Leao), Bennacer, Krunič (81. Calhanoglu), Castillejo – Rebič (106. Kessie), Piatek (65. Ibrahimovič)

Turín FC: Sirigu – Bremer (82. Djidji), N’Koulou, Izzo – De Silvestri (112. Laxalt), Rincon (112. Lyanco), Lukič, Aina – Verdi, Berenguer (90. Millico)– Belotti