Spojte se s námi


Evropská liga

AC Milán coby splněný sen i soupeř na úrovni Ligy mistrů. Slavia očekává těžký test, varování poslal i Coufal. Co říká Trpišovský?

Dva největší české týmy před sebou mají v Evropské lize velké testy. Zatímco Sparta se utká s Liverpoolem, tak Slavia změří síly s italským velikánem v podobě AC Milán. Jindřich Trpišovský je nadšený z toho, že jeho svěřence znovu prověří evropský velkoklub. Co na los říká?

Publikováno

dne

Dva největší české týmy před sebou mají v Evropské lize velké testy. Zatímco Sparta se utká s Liverpoolem, tak Slavia změří síly s italským velikánem v podobě AC Milán. Jindřich Trpišovský je nadšený z toho, že jeho svěřence znovu prověří evropský velkoklub. Co na los říká?

Pražská Sparta už má první jarní evropskou megabitvu za sebou. V šestnáctifinále se utkala s Galatasarayem Istanbul a zejména díky domácí odvetě dokázala zaslouženě posloužit. Nyní ji čeká dvojboj s Liverpoolem.

To Slavia má první jarní evropské bitvy před sebou. Že by ji čekal nějak lehčí soupeř než rivala z druhého břehu Vltavy, to se zrovna říci nedá. Pražané totiž změří síly s italským velkoklubem AC Milán.

„Mám radost. Potkáme se s dalším velkoklubem. To je vždy naše přání. Když je možnost zažít v Edenu další fotbalový svátek, chceme si ho splnit. I proto, že Slavia s AC v novodobé historii nehrála, je skvělé, že se lidi budou moct přijít na zápas podívat,“ vyjádřil se po losu pro klubový web trenér Jindřich Trpišovský.

Kouč sešívaných se těší zejména na velké hvězdy v dresu Rossoneri. Zmínku z jeho strany si vysloužili Rafael Leao, Olivier Giroud či Theo Hernández.

„Mám radost, že se můžeme utkat s hegemonem devadesátých let. Vnímám je jako tým výkonnostně a úrovni Ligy mistrů. Je to velká čest pro celou Slavii,“ říká.

Jindřich Trpišovský v reakcích hodně vzpomínal

Slavia sice, jak pravil její trenér, v novodobé historii proti AC Milán nehrála, nicméně s některými hvězdami už má zkušenosti. Stejně tak už sešívaní okusili, jaké to je hrát na San Siru, kde se utkali s Interem Milán.

Příprava dle kouče sešívaných začíná už teď. Varuje však předtím, že teď o víkendu musí jeho svěřenci vnímat na stejné úrovni Pardubice, které je potřeba mít v hlavě.

V reakci na los však hodně vzpomínal. Například na zmíněný zápas s Interem, kdy před téměř pěti lety uhrála Slavia na San Siru remízu: „Skvělý zážitek, Slavia v Lize mistrů, skvělý výkon i výsledek. Miluju tyhle fotbalové chrámy. Moc se na AC Milán to těším.“

Co se pak týká Girouda, na kterého se Jindřich Trpišovský těší, tak s tím už má zkušenosti. Když Slavia hrála s Chelsea, oblékal francouzský útočník právě její dres.

„Dobře si na to vzpomínám. S Michaelem Ngadeem to byly legendární souboje. Měl s ním plné ruce práce, Giroud vyhrával hodně soubojů, to se mu proti jiným útočníkům nestávalo. Je to vítězný typ, tým za ním jde. Příprava na něj je specifická, má svůj styl, je hrozně nebezpečný,“ chválí Francouze trenér Slavie.

Hrozbu však vnímá také v Leaovi. Před tím už stihl varovat i bývalý hráč sešívaných Vladimír Coufal: „Říkal, že je to jeden z hráčů, na které se mu hrálo za celou kariéru úplně nejhůř. Dopředu je to rozdílový hráč. Za ním je navíc Theo Hernández.“

Jaký bude recept? Dle kouče připravit se nejen na individuality, ale i na celý tým.

Zdroj: SK Slavia Praha, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.