Živé výsledky
  • TOB
    TOB
    PAR
    PAR
  • FLO
    FLO
    ESC
    ESC
  • QAR
    QAR
    DYN
    DYN
  • ILV
    ILV
    RIJ
    RIJ
  • ABH
    ABH
    HAZ
    HAZ
  • RFS
    RFS
    JAB
    JAB
  • PAF
    PAF
    RBS
    RBS
  • NOR
    NOR
    Val
    Val
  • DUN
    DUN
    TWE
    TWE
  • ZAB
    ZAB
    FER
    FER
  • NIC
    NIC
    LRI
    LRI
  • MID
    MID
    BOH
    BOH
  • BES
    BES
    HRA
    HRA
  • HAM
    HAM
    RAK
    RAK
  • CRA
    CRA
    KUP
    KUP
  • TRO
    TRO
    CFR
    CFR
  • MAX
    MAX
    BOR
    BOR
  • MNS
    MNS
    BRA
    BRA
  • Vik
    Vik
    THU
    THU
  • NSI
    NSI
    LUG
    LUG

Václav Černý zničil hradecký sen o Evropské lize. Votroky srazila tragická koncovka

Václav Černý zničil hradecký sen o Evropské lize. Votroky srazila tragická koncovka
Foto: Profimedia

Hradec Králové v největším zápase moderní historie sehrál celkem vyrovnanou partii s tureckým Besiktasem a nakonec padl až po nešťasném gólu Kilicsoye. Že by ale měl v Istanbulu šanci, to se moc nečekalo. Opět to nebyl vyloženě špatný výkon, ale nestačilo to. Po jediném gólu Václava Černého je potvrzen postup tureckého favorita.

  • Hradec Králové vyjel do Istanbulu
  • Ani odveta s Besiktasem nemá šťastný konec
  • Jediný gól dal Václav Černý

Hradec Králové dostal za svou skvělou práci v posledních letech parádní dárek. V rámci boje o Evropskou ligu přijel do Malšovic slavný turecký Besiktas s hráči, kteří měli zkušenosti z Bayernu nebo Juventusu, navíc se skvělou fanouškovskou podporou. O favoritovi bylo celkem jasno.

Jenomže Votroci byli nebezpečným a víceméně vyrovnaným soupeřem. Do Istanbulu ale Besiktas přeci jen šel s vedením. Špatná komunikace mezi Čihákem a Zadražilem umožnila Kilicsoyovi zakončit do prázdné brány centr Ndidiho. Pro Besiktas směrem do domácí odvety celkem příjemný výsledek.

Sestavy pouze s nucenými změnami

Změny v sestavě byly na obou stranách vynucené. Italský kouč Italiano přišel o vyloučeného Ouattaru, kterého nahradil Yilmaz, na druhé straně Horejš nasadil za zraněného Kučeru Ludvíčka, který musel naskočit už v Hradci Králové ještě během první půle.

Základní sestava Besiktase: Nübel – Murillo, Djaló (74. Agbadou), Topcu, Yilmaz (66. Y. Özcan) – Olaitan (66. Ndidi), S. Özcan, Kokcu – Černý (66. Trossard), Oh, Fakili (87. Rashica)

Základní sestava Hradce Králové: Zadražil – Ludvíček, Uhrinčať, Čihák, Čech, Horák – Dancák (74. Trubač), Darida – van Buren (74. Vlkanova), Mihálik, Slončík (64. Umar)

Černý rozhodl první poločas

Pro Hradec Králové mohlo být velmi brzy velmi zle. Po pravé straně se ještě během první minuty prohnal Murillo a centroval před branku, kdy balón propadl až na zadní tyč. Dobíhající posila z Clermontu Fakili ale trestuhodně z bezprostřední blízkosti Zadražilovu branku přestřelil.

Velmi aktivní byl nadále reprezentant Panamy Murillo, jenž se často dostával do ofenzivních pozic, kde připravoval šance pro své spoluhráče. Pokud jsme ale během první půle v Hradci Králové viděli vyrovnanou hru, tady hrál jen jeden tým a Votroci měli problém se vůbec dostat na polovinu Besiktase.

Jakmile ale před vápnem na Djalovi vybojoval rohový kop van Buren, přišel rohový kop, který zakončoval z dobré pozice Filip Čihák, ale vysoko přestřelil. Obránce Votroků měl velkou šanci vykoupit svou chybu z prvního duelu. Zároveň měl ale velkou kliku, když sledoval, jak po chybě v rozehrávce Kokcu trefil břevno hradecké branky.

Zahřívat do provozní teploty se začal i Tom Slončík, nejnebezpečnější hradecký hráč domácího duelu. S ním se ale ukazoval nadále velký hradecký problém, kterým bylo to, že většina šancí byla překombinována. Po jedné takové, když mohl z dobré pozice zakončovat, pak odchovanec Zlína napálil balón jen do náruče Nübela. Hra Hradce Králové se ale výrazně rozhýbala.

Jinde podepisují Salaha, my trpíme Černého, zlobí se fanoušci Besiktase

Jinde podepisují Salaha, my trpíme Černého, zlobí se fanoušci Besiktase

Pro Hradec Králové mohla přijít i penalta. Píšťalka sudího po souboji Ludvíčka s Kokcuem ale zůstala němá. Krátce poté utekl obraně Václav Černý, Filip Čihák ho už nedohnal a bývalý český reprezentant svou slabší nohou uklidil balón k tyči. Pochvalu si za asistenci zaslouží i skvělý Junior Olaitan.

Spálené hradecké šance budou mrzet

Besiktas hrál svou hru i po změně stran a opět jsme dlouho čekali na to, až se Hradec Králvé vůbec dostane k něčemu nebezpečnému. Když už se dostal, zakončoval tragicky. V jedné dobré pozici Slončík tak dlouho čekal na přiťuknutí pro dobíhajícího Daridu, až nezakončil nikdo.

Krátce poté se dostal do nejlepší pozice v zápasu Ondřej Mihálik. Ten sám před Nübelem jedním dotykem zpracoval a z otočky pálil. Střela ale vypadala dost odfláknutě a mířila vedle branky německého gólmana. A Besiktas mohl opět trestat. Murillo ve vápně skvěle zasekl Čiháka, ale jeho ránu zablokoval Uhrinčať.

Do hry se za Toma Slončíka dostal Abdullahi Umar, hradecká kometa, kterou si žádají ve svém týmu fanoušci Sparty. Doma odehrál skvělý zápas, o víkendu deptal Baník. I na druhé straně ale přišlo velké střídání, když se do hry poprvé po přestupu z Arsenalu dostal hvězdný Leandro Trossard. Ze hry naopak šel Václav Černý.

Hradec Králové se ještě mohl dostat do hry. Umar zakombinoval s Daridou, který ve vápně přiťukl míč pro slovenského stopera Uhrinčatě, který se snažil balón co největší silou zavěsit, ale branku Alexandera Nübela přestřelil. Fantasticky pak mezi obránci našel Vlkanovu Ludvíček, ale zkušený záložník místo střely rovnou zasekával a díky teči poslal balón nad.

Poprvé v dresu tureckého giganta se mohl prosadit Leandro Trossard. Sám přenesl hru na Fakiliho, který se dostal do vápna a nabíjel zpět právě belgické hvězdě, která ale pálila pouze do Adama Zadražila. Ten už sice neinkasoval, ale s výsledkem už jeho spoluhráči i tak neudělali. Hradec Králové nyní bude bojovat o Konferenční ligu, kde na něj čeká Panathinaikos Athény.

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Hněv na Letné! Sparta zklamala, fanoušci po ostudě v Lyonu nešetří mladíky

Hněv na Letné! Sparta zklamala, fanoušci po ostudě v Lyonu nešetří mladíky

Sledujte a učte se. Slovan Bratislava jde vstříc Lize mistrů s neskutečnou posilou

Sledujte a učte se. Slovan Bratislava jde vstříc Lize mistrů s neskutečnou posilou

Fanoušci Sparty si žádají posilu z Hradce Králové, majitel Votroků je proti

Fanoušci Sparty si žádají posilu z Hradce Králové, majitel Votroků je proti

Přestupová bomba na Letné. Bývalý slávista Matěj Jurásek prchá z Anglie do Sparty

Přestupová bomba na Letné. Bývalý slávista Matěj Jurásek prchá z Anglie do Sparty

Odejde drahá posila Slavie na hostování? Rozhodovat může budoucnost Staňka

Odejde drahá posila Slavie na hostování? Rozhodovat může budoucnost Staňka