Trpišovský je unešený z hvězdy Baníku. Rozdílový hráč s velkou kariérou před sebou, tvrdí
Asi není úplně překvapením při pohledu na typologii tohoto hráče, že ve Slavii o něm panuje celkem vysoké mínění. Nigerijský wing-back Abdullahi Bewene se pomalu stává jednou z nejvýraznějších tváří Baníku. Po vzájemném zápase mladíka vychvaloval i trenér Jindřich Trpišovský.
- Abdullahi Bewene se stal oporou ostravského Baníku
- Trenér Jindřich Trpišovský chválil kvality nigerijského mladíka
- Pražská Slavia může projevit o hráče zájem
Abdullahi Bewene dorazil do Baníku Ostrava z klubu Central Academy už v roce 2023. Než ale dostal šanci v prvním týmu, celkem to trvalo. Nejprve přišla hostování, poté štace ve druholigovém béčku. A až v průběhu loňské sezóny přišla pořádná šance, kdy Nigerijec jasně ukázal, že zvěsti o obřím talentu byly pravdivé.
Nakonec si v rámci 25 zápasů nepřipsal gól ani asistenci, což není pro ofenzivně laděného wing-backa ideální statistika, ale při pohledu na celkové loňské působení Baníku je to spíše výsledek celkové nevalné formy. Letos to musí být lepší. Na Beweneho se ale bude Baník nadále spoléhat.
Trpišovskému se Bewene líbí
Svou typologií je to přesně typ hráče, který by se líbil i v Praze, konkrétně pak zejména na Slavii, kam ho ale ani v případě zájmu zřejmě majitel Brabec pouštět nebude. Jindřich Trpišovský se ale přesto nebojí veřejně vyzdvihovat kvality tohoto borce. A to i po tom, co jeho Slavia Baník na jeho hřišti přejela 4:0.
„Já v Bewenem vidím rozdílového hráče. Má před sebou budoucnost. Má brutální akceleraci i rychlost. I ta ofenzivní složka. Některé věci se musí doučit, ale je v něm obří potenciál. Zrovna se Siniyavskiym to jsou hráči, kteří jsou pro nás opravdu nepříjemní, když proti nám hrají,“ řekl Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci.
A vzhledem k tomu, že tato slova pronesl v kontextu skvělého výkonu Mubaraka Suleimana, který hrál na netradiční pozici levého wing-backa právě proti Bewenemu, je to pro nigerijského mladíka skutečně velká pochvala.
Uvidíme, kam až to dotáhne, o čemž tato sezóna značně napoví. Baník musí oproti loňsku opravdu zabrat. V úvodních dvou zápasech sezóny ukázal potenciál, ale těsná výhra nad Zlínem a výprask od Slavie není něco, s čím by měla v tomto klubu panovat spokojenost.
Bewene jako klíčová posila?
Pokud by Bewene ještě zvedl svůj standard, pro Slavii by mohlo jít o skutečně zajímavý přestupový cíl, o který by se měla alespoň pokusit. U Davida Douděry jsme totiž již slyšeli, že se s Edenem loučí a náhrada nepřišla žádná. Místo toho se bude Trpišovský na podzim spoléhat na Isifeho a Pitáka.
Samuel Isife odehrál vynikající jaro a dobře zahrál i proti Baníku, ale ještě nedávno to byl hráč, se kterým ve Slavii nepočítali a po svém přestupu z Dukly měl odejít na hostování. A Eliáš Piták? Prezentuje se velmi slušně, má za sebou skvělou přípravu, ale stále prakticky nulové zkušenosti. Šance, že se bude pravý bek během této sezóny ještě řešit, tu tak zřejmě stále je.
Zdroj: SK Slavia Praha
