Brazílii se navzdory výhře bortí sen. Přišla o klíčového muže
Komentář – Vyhrajete s čistým kontem o tři góly, přesto vyloženě slavit nemůžete. Brazílii se v prvním poločase duelu s Haiti zranil klíčový útočník Raphinha, což je může zbytku turnaje dost rozbít už tak dost křehký tým. Jeho náhradníci se totiž moc nepředvedli.
- Brazílii se zranil křídelník Raphinha
- Stále fit není další volba do útoku Neymar
- V základu musí útočníka Barcelony nahradit asi jeden z dvojice Rayan, Martinelli
O dominantní výhře 3:0 nad Haiti se netřeba dlouze rozepisovat, šlo o střet jiných světů, ve kterém cokoli krom vysoké výhry Brazílie nemohlo být považováno za úspěch. A tak se stalo, favorit měl poměrně rychle komfortní náskok.
Jenže právě odchodem Raphinhy hra týmu dost uvadla. Ne že by byl právě útočník Barcelony hlavní hvězdou zápasu, góly šly výhradně přes Viníciuse a Matheuse Cunhu, z dlouhodobého hlediska je každopádně Raphinha klíčový a podstatně nebezpečnější než jakýkoli jeho záskok.
Náhradníci šanci prospali
Křídelní posty se zdály být pro Brazilce na turnaji jasně dány – Vinícius z Realu Madrid a Raphinha z Barcelony. Když nyní jedna ze součástek vypadla, šanci ukázat se dostali jiní. A ti vyloženě úspěšní nebyli. Přitom příjemnějšího soupeře než při vší úctě slaboučké Haiti pro rozkoukání na mundialu dostat nemohli.
Rayan dostal v podstatě hodinu hry, ve které se rozhodně snažil, jak si fanoušci Premier League zvykli během prvního půlroku v dresu Bournemouthu. Kanadský bod si ale nepřipsal, a to se na této pozici počítá nejvíce. Stále jde každopádně o talenta s velkou budoucností.
Ve druhé půli naskočil i rychlík z Arsenalu Gabriel Martinelli, o víc šancí si ale neřekl. Na druhou stranu jeho typologie se využije spíš až ve vyřazovací fázi proti silnějším soupeřům. V těchto duelech se bude do brejků hodit, vždyť patří mezi nejrychlejší hráče v Anglii.
Našel se útočník
Po experimentu v prvním kole s Igorem Thiagem se Brazilci vrátili k osvědčené volbě. Na hrotu naskočil místo útočníka Brentfordu zabiják Manchesteru United Matheus Cunha, kterému se duel pořádně povedl.
Už v úvodním poločase stihl dva zásahy a pro svou zemi duel vlastně rozhodl. Minimálně pro zbytek skupinové fáze si tím Cunha zajistil místo v základu, spokojená je s touto změnou v sestavě i brazilská veřejnost.
Ta i tak vyloženě spokojená není, hlavně proto, že Raphinhova absence bude z dlouhodobého hlediska jednoznačně znát. Sen o triumfu na MS je zase o něco vzdálenější, přičemž už před turnajem průzkumy ukázaly, že ve zlato tamní veřejnost věří bohužel nejméně za posledních 20 let.
Diskuse
Mohlo by vás zajímat
Atentát na fotbal! Koubkova nesoudnost po blamáži s JAR vyvolala bouři
Česká postupová kalkulačka na MS: Jak po blamáži s JAR proklouznout do play-off?
Známkování Čechů proti JAR: Trenérův oblíbenec selhal i v roli žolíka
