Živé výsledky
  • SAU
    SAU
    URY
    URY
  • IRN
    IRN
    NZL
    NZL
  • FRA
    FRA
    SEN
    SEN
  • IRQ
    IRQ
    NOR
    NOR
  • ARG
    ARG
    DZA
    DZA
  • AUT
    AUT
    JOR
    JOR
  • PRT
    PRT
    COD
    COD
  • ENG
    ENG
    HRV
    HRV
  • GHA
    GHA
    PAN
    PAN
  • UZB
    UZB
    COL
    COL
  • CZE
    CZE
    ZAF
    ZAF
  • CHE
    CHE
    BIH
    BIH
  • CAN
    CAN
    QAT
    QAT
  • MEX
    MEX
    KOR
    KOR
  • USA
    USA
    AUS
    AUS
  • SCO
    SCO
    MAR
    MAR
  • BRA
    BRA
    HTI
    HTI
  • TUR
    TUR
    PRY
    PRY
  • NLD
    NLD
    SWE
    SWE
  • DEU
    DEU
    Pob
    Pob

Slavia hlásí návrat odchovance. Jaká bude Hunalova budoucnost?

Slavia hlásí návrat odchovance. Jaká bude Hunalova budoucnost?
Foto: SK Slavia Praha

Letos v kádru Dukly zase tolik světlých stránek nebylo. Jednou z nich ale po většinu sezóny byl stoper Eric Hunal. A přestože o jeho pokračování na Julisce hodně stáli, reálné nebylo. Klauzuli o zpětném odkupu tedy aktivovala Slavia. Nepředpokládá se ale, že by měl v Edenu mládežnický reprezentant zůstat.

  • Slavia koupila stopera Hunala zpět z Dukly
  • V pražském Edenu ale talentovaný obránce nezůstane
  • O hráče má zájem Brno a Ostrava

Eric Hunal byl jednou z posil Dukly, na které tento celek využil pražská S. Před sezónou dorazil talentovaný stoper ze Slavie spolu se záložníkem Matějem Žitným. A zatímco se od Žitného čekalo asi trochu více, Hunal se stal neodmyslitelnou součástkou základní sestavy trenérů Holoubka i Šustra.

Dukla po sestupu avizovala, že by ráda mládežnického reprezentanta do 21 let na Julisce udržela. Ale Hunal se svou kvalitou a potenciálem prostě do druhé ligy nepůjde. Již v zimě už tu ostatně měly být kluby, které se na něj vyptávaly. A v řadě budou stát i nyní.

To už ale nebudou jednat s Duklou, nýbrž se Slavií, která informovala o aktivaci klauzule o zpětném odkupu. Hunal už teď opět patří klubu, v jehož strukturách hrával od roku 2016, kdy přišel právě z Dukly. Doposud v prvním týmu nenastoupil a odehrál 69 zápasů za béčko.

Ve Slavii zřejmě nezůstane

A přestože tedy nyní Slavia ohlásila jeho návrat, jde spíše o čistě obchodní záležitost. Není totiž moc pravděpodobné, že by měl být Hunal v příští sezóně součástí Trpišovského kádru, který je celkem výrazně posilován ještě před začátkem přípravy.

Hunal se v Dukle vyhrál, svou cenu rozhodně navýšil. Stalo se tak přesně to, proč si Slavia takováto zadní vrátka při jeho prodeji nechávala. Výhodně ho odkoupí zpět a pošle ho za více někam jinam. A že tu zájemci o nadějného stopera budou. A ne jen tak ledajací.

Zájem o Hunala bude

Eric Hunal by se už v příští sezóně nemusel o setrvání v Chance Lize strachovat. Podle inFotbal.cz je totiž mezi zájemci třeba i brněnská Zbrojovka, která rozhodně nestaví kádr pro skupinu o udržení, ale chtěla by se přiblížit boji o Evropu. Pro Hunala by tak mohla být zajímavá sportovně a určitě i finančně.

A údajně se vrací zájem i Baníku Ostrava, který potřebuje opravdu výrazně posílit. A to i ve středu obrany, kde totálně vybouchl v zimě příchozí Ortiz, který nepřesvědčil ani jednoho z trenérů a v lize odehrál jediný zápas. Hunal by tak přinesl větší kvalitu a zároveň by zapadal do cesty, na kterou Baník s mladými hráči najel.

Zdroj: Autorský článek, inFotbal.cz

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Polská invaze ve Slavii: Sešívaní prý dokončují podpisy hráčů z Ekstraklasy

Polská invaze ve Slavii: Sešívaní prý dokončují podpisy hráčů z Ekstraklasy

Slavia sleduje střelce z mistrovství světa. Stoper Rekik se trefil proti Švédům

Slavia sleduje střelce z mistrovství světa. Stoper Rekik se trefil proti Švédům

Na JAR bez Součka? Troufne si Koubek na riskantní tah, který se nabízí?

Na JAR bez Součka? Troufne si Koubek na riskantní tah, který se nabízí?

Divím se Schickovi, že s reprezentací furt jezdí, tvrdí ostře Rosický

Divím se Schickovi, že s reprezentací furt jezdí, tvrdí ostře Rosický

O největší hvězdu Liberce je prý zájem z Turecka. Mahmič by mohl doplnit Černého

O největší hvězdu Liberce je prý zájem z Turecka. Mahmič by mohl doplnit Černého