Dobré zprávy z Odense! Eriksen bude podle klubového lékaře propuštěn domů
Celý fotbalový svět trnul hrůzou, ale nyní přichází obrovská úleva. Christian Eriksen nedělní zástavu srdce na trávníku díky voperovanému defibrilátoru přežil a z nemocnice v Odense brzy zamíří rovnou domů. Je tohle šťastný konec jednoho z největších fotbalových příběhů, nebo uvidíme další zázračný návrat?

Celý fotbalový svět trnul hrůzou, ale nyní přichází obrovská úleva. Christian Eriksen nedělní zástavu srdce na trávníku díky voperovanému defibrilátoru přežil a z nemocnice v Odense brzy zamíří rovnou domů. Je tohle šťastný konec jednoho z největších fotbalových příběhů, nebo uvidíme další zázračný návrat?
- Christianu Eriksenovi během nedělního utkání s Ukrajinou zachránil život správně fungující voperovaný defibrilátor
- Hráčův stav je stabilizovaný a podle vyjádření reprezentačního lékaře brzy opustí nemocnici
- Očekává se, že opakované selhání srdce bude znamenat definitivní tečku za jeho profesionální dráhou
Eriksen prožil hrozivé déjà vu
Mělo jít pouze o nedělní přátelský zápas mezi dvěma týmy, které se nedostaly na mistrovství světa. Ovšem duel mezi Dánskem a Ukrajinou se úderem 65. minuty změnil v horor. Christian Eriksen totiž zkolaboval a zůstal ležet na zemi v bezvědomí.
Celý stadion i fanoušky u obrazovek zachvátila panika, jelikož se jednalo o stejného hráče, který zkolaboval pět let zpátky na Euru v duelu proti Finsku. Záložník Wolfsburgu podstoupil operaci, kde mu byl voperován kardioverter-defibrilátor, který mu dost možná zachránil život.
Utkání se nakonec nedohrálo a skončilo výsledkem 2:1 pro Dánsko po trefách Dorgua a Maehleho. Zraky celé fotbalové veřejnosti se však upínaly k dánskému záložníkovi. Po zápase naštěstí přišla dobrá zpráva: „Christian se má dobře a hřiště opustil sám, přičemž podle mého názoru kardiostimulátor zareagoval přesně tak, jak měl.“
Dánský záložník bude propuštěn domů
Christian Eriksen byl ihned odvezen do nemocnice v Odense, kde podstoupil klíčová vyšetření. „Mluvil jsem s Christianem dnes ráno a daří se mu dobře. Je se svou rodinou a má dobrou náladu. Očekává se, že bude brzy propuštěn a bude se moci vrátit domů,“ uvedl lékař dánské reprezentace Morten Boesen.
Seneste opdatering fra landsholdslæge, Morten Boesen. pic.twitter.com/YGpt7EUv9Y
— Fodboldlandsholdene 🇩🇰 (@dbulandshold) June 8, 2026
Celá situace tak naštěstí dopadne znovu dobře, ale pro samotného hráče se jedná o další výrazné varování. Po prvním kolapsu se Eriksen dokázal na hřiště vrátit i s příslibem doktorů, kteří mu po Euru dokázali prodloužit fotbalovou kariéru.
Eriksen by měl kopačky pověsit na hřebík
Ovšem po druhém kolapsu je jasné, že fotbalová kariéra Christiana Eriksena se blíží ke svému konci. Dánský záložník, který od roku 2013 do roku 2020 táhl Tottenham, zanechal za sebou nesmazatelnou stopu. Následně odehrál dvě sezony v milánském Interu, kde však musel skončit kvůli voperovanému kardioverter-defibrilátoru.
Svoji kariéru znovu nakopl v anglickém Brentfordu, ze kterého po jedné sezoně přestoupil do Manchesteru United, odkud se po třech sezonách rozhodl přestoupit do Wolfsburgu, kde v letošní bundesligové sezoně zaznamenal tři góly a devět asistencí.
Eriksenovi se po prvním kolapsu povedl pohádkový návrat na hřiště, ale vzhledem k dalšímu selhání srdce a věku 34 let neočekávám, že dánského záložníka uvidíme dále na profesionálních trávnících. Dán však prožil fantastickou kariéru.
Zdroj: Autorský článek
-

Bojové sportyDegradace sportu za 10 milionů. Novotný je z Muradovova kroku do bizarní organizace zdrcen
-

Bojové sportyBaba Jaga Mikulášek vytrestal Karlose Bendu. Oblíbenec Clashe trpěl
-

TenisMenšík letí po pařížské senzaci žebříčkem ATP strmě nahoru
-

Bojové sportyDominance ve stylu! Kotlár konečně potvrdil své silné řeči





