Živé výsledky
  • DCU
    DCU
    NSH
    NSH
  • MTL
    MTL
    NER
    NER
  • NYR
    NYR
    ORL
    ORL
  • PHI
    PHI
    ATL
    ATL
  • Van
    Van
    LAF
    LAF
  • MIA
    MIA
    CLB
    CLB
  • STL
    STL
    RSL
    RSL
  • MIN
    MIN
    DIE
    DIE
  • SKC
    SKC
    HOU
    HOU
  • CHI
    CHI
    CLT
    CLT
  • CIN
    CIN
    SJE
    SJE
  • COL
    COL
    AUS
    AUS
  • LAG
    LAG
    DAL
    DAL
  • POR
    POR
    SEA
    SEA
  • Uni
    Uni
    KAR
    KAR
  • HAV
    HAV
    Zlí
    Zlí
  • QIN
    QIN
    QIN
    QIN
  • LIA
    LIA
    SHH
    SHH
  • BRO
    BRO
    MAL
    MAL
  • GOT
    GOT
    DEG
    DEG

Výrazná tvář hradeckého fotbalu: Adrián Rolko o úspěchu v lize i hvězdných trenérech, kteří ho vedli

Výrazná tvář hradeckého fotbalu: Adrián Rolko o úspěchu v lize i hvězdných trenérech, kteří ho vedli
Foto: FC Hradec Králové

Výraznou postavou královéhradeckého fotbalu je v současnosti i Adrián Rolko, někdejší dlouholetý hráč a následně asistent trenéra v prvoligových klubech. Nyní patří do realizačního týmu FC Hradec Králové pod vedením trenéra Davida Horejše. Na svém kontě má přes 200 odehraných zápasů v české první lize. Kromě toho krátce působil ve Francii. Svou hráčskou a následnou trenérskou kariéru rozložil především mezi Mladou Boleslav a zmíněný Hradec Králové.

  • S Mladou Boleslaví Rolko vyhrál jako hráč domácí pohár v roce 2011
  • V Hradci Králové už byl asistentem trenéra Miroslava Koubka
  • První šestka? Pro město, klub, hráče i fanoušky je to super, míní Rolko

S východočeským celkem nyní asistent Rolko účinkuje v nadstavbové skupině o titul. I na toto téma se rozhovořil v rozhovoru pro Ruik, v němž vyjádřil spokojenost s tím, že mužstvo se dostalo do první šestky v tabulce.

Adrián Rolko o své hráčské kariéře a přesunu k trenéřině

Bylo to dost sezon a dá se říci, že člověk ve fotbale takzvaně plus minus něco dokázal. Zahrál jsem si i evropské poháry s Mladou Boleslaví, se kterou jsem vyhrál v roce 2011 i českou pohárovou soutěž. Ve finále se Sigmou Olomouc na neutrální půdě v Jihlavě jsme získali domácí pohár. Asi pět ligových kol předtím byl odvolán trenér Karel Stanner a sezonu dokoučoval Ladislav Minář, tehdy sportovní ředitel klubu,“ rekapituloval Adrián Rolko nejúspěšnější pasáž své hráčské kariéry.

„Osu mužstva tvořili Marek Kulič, Petr Johana, Honza Chramosta, Radek Šírl, Ondřej Kúdela, Václav Procházka, Jakub Řezníček, v brance Miroslav Miller. K týmu pak přišel trenér Miroslav Koubek. Už na začátku mé boleslavské kapitoly tam například trénovali i Zdeněk Ščasný a taky Dušan Uhrin mladší,“ jmenoval některá známá jména z fotbalového prostředí.

Z Boleslavi jsem šel jako hráč potom ještě do Hradce Králové, kde jsem po ukončení hráčské etapy trénoval družstvo do šestnácti let. Když se vrátil trenér Dušan Uhrin mladší znovu do Mladé Boleslavi, tak si mě vybral za svého asistenta. Stejnou pozici jsem měl v Boleslavi i další tři a půl roku, kdy tým vedl Jozef Weber,“ rekapituloval své začátky i následné trenérské kroky.

Z Boleslavi se vrátil do Hradce Králové, když tam nastoupil trenér Miroslav Koubek

Trenéra Koubka jsem zažil už jako hráč v Boleslavi. Do Hradce přišli společně se Stanislavem Hejkalem. A vzali si mě k sobě na místo asistenta, že jsem původem Hradečák,“ upřesnil Rolko.

Je pravda, že trenéři odcházejí a přicházejí, ale v Hradci Králové to bylo složitější. V jeden čas jsme měli v krátké době už třetího hlavního kouče. Po Jozefu Weberovi to vzal Václav Kotal a po něm David Horejš. Každý měl nebo má něco svého. S Davidem Horejšem se známe, hrávali jsme proti sobě, když byl v Českých Budějovicích,“ konstatoval.

Fotbalový květen je pro nynější tým Hradce Králové významným měsícem

Do nadstavbové pasáže první ligy jsme vstoupili z pátého místa po základní části. Pro hráče, trenéry, klub i celé město je to super. Ukázala se síla mužstva. Dokázali jsme se vyrovnat i s marodkou. Když chyběli na jaře někteří kluci, zaskakovali za ně jiní a vzali to na sebe,“ liboval si Rolko.

Účast v nadstavbové skupině o titul zvedá prestiž hradeckého fotbalu

Těší nás divácké návštěvy, lidi chodí na stadiony. A obstát mezi silnými týmy je stále náročnější. Viděli jsme to ve finiši základní části, kdy nikdo neměl nic jistého,“ připomněl charakteristický aspekt ligového seriálu.

Kluby, v nichž si mysleli, že budou v horní skupině, tak jsou třeba jinde. Ale nechci se pouštět do analýz. Určitě ovšem není nikomu příjemné, když musí hrát o záchranu. Jsme rádi, že se nás to netýká,“ zakončil Rolko.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Trpišovský je unešený z hvězdy Baníku. Rozdílový hráč s velkou kariérou před sebou, tvrdí

Trpišovský je unešený z hvězdy Baníku. Rozdílový hráč s velkou kariérou před sebou, tvrdí

O Horníčkově budoucnosti je jasno. Český gólman posílí anglického giganta

O Horníčkově budoucnosti je jasno. Český gólman posílí anglického giganta

Zbláznil se? Kušej dostal červenou v první minutě, Liberec dohrával v devíti

Zbláznil se? Kušej dostal červenou v první minutě, Liberec dohrával v devíti

Fanoušci Slavie začínají odepisovat Holeše. Musí hrát N’Guessan, zlobí se

Fanoušci Slavie začínají odepisovat Holeše. Musí hrát N’Guessan, zlobí se