Fotbal

Gólová přestřelka v Paříži. Předčasné finále Ligy mistrů přineslo pět branek už do půle

Svátek fotbalu je rozjetý na plné obrátky, už v prvním poločase úterního semifinálového klání mezi Bayernem a PSG padlo pět branek. Skóre otevřel z penalty Harry Kane, velmi rychle odpověděli Khvicha Kvaratskhelia a Joao Neves. Trefili se i Michael Olise a Ousmane Dembélé.

Svátek fotbalu je rozjetý na plné obrátky, už v prvním poločase úterního semifinálového klání mezi Bayernem a PSG padlo pět branek. Skóre otevřel z penalty Harry Kane, velmi rychle odpověděli Khvicha Kvaratskhelia a Joao Neves. Trefili se i Michael Olise a Ousmane Dembélé.

  • Bayern Paříž v rámci Ligy mistrů pětkrát po sobě porazil, i v Parku princů šel tentokrát do vedení
  • Krásnou střelou odpověděl Kvaratskhelia, otočil Neves
  • Bayern ještě do půle znovu srovnal a znovu inkasoval

Nejeden fotbalový fanoušek či expert označil semifinálový souboj PSG s Bayernem za předčasné finále. Oba totiž svou domácí soutěží proplouvají suverénně a výborné výkony ukázaly i na mezinárodní scéně.

Paříži se věří i proto, že loni došla jednoznačně za triumfem právě v Lize mistrů a drtivou většinu kádru udržela pohromadě. Bayern je zase aktuálně největší ofenzivní drtička, která naložila dvakrát i Realu Madrid, Atalantě dala předtím v osmifinále dohromady deset kousků.

Harry Kane Bayern Mnichov

Treble, nebo gólové šílenství? Bayern před bitvou s PSG útočí na neuvěřitelné rekordy

Jedna penalta ne, druhá jo

Až nečekaně aktivněji začali hráči Bayernu, a to především přes pravou stranu Michaela Oliseho. Brankář Safonov však musel do akce vlastně jenom jednou a málem se slabá produktivita Bayernu vymstila.

Na druhé straně totiž upaloval až do vápna a následně padl Ousmane Dembélé, penalta se ale nepískala. Velké emoce v Parku princů se o pár chvil později zdvojnásobily, když se naopak v 16. minutě pískal pokutový kop na druhé straně, a to po zákroku na Luise Díaze, který vyloženě ostrý nebyl.

Stoper Pacho ale míč netrefil, což se nakonec ukázalo jako osudné, protože VAR vůbec nezasahoval a míč si vzal osvědčený kanonýr Harry Kane.

A zatímco gólman Safonov skákal z pohledu střelce k levé tyči, Angličan uklidil míč na druhou stranu a přízemní ranou slavil vedení v zápase. Extrémně důležitý moment směrem do odvety v Německu, která proběhne už za týden! A v Allianz Areně to pro Francouze bude pochopitelně výrazně těžší.

Obrat, ale…

Šlo už o 53. zásah Kanea v milionářské soutěži, který Bayern dostal extrémně na koně. S rychlou druhou radostí mohl přispěchat Olise, po přihrávce Kanea ale v tutové šanci selhal. Výborně ho tentokrát vychytal brankář.

Paříž vypadala hodně zoufale, přežila další slušnou možnost soupeře a až ve 23. minutě mohla z ničeho nic udeřit. Chybu v rozehrávce totiž využil Dembélé, šel sám na Neuera, ale míč poslal pouze hodně vedle.

Dlouho ho to ale mrzet nemuselo, protože se o dvě minuty později uvolnil Kvaratskhelia a střelou k zadní tyči srovnal. Povedlo se mu to, co předtím zamýšlel právě Dembélé – obalil balón směrem k pravé tyčce.

Momentum rázem na straně Mnichovských nebylo, vedení Paříže měl na noze Doué, jenže o kousek minul. Ale z následného rohu už Paříž udeřila hlavičkou Joaa Nevese.

Bayern ještě stihl odpovědět zásluhou Oliseho rány z dálky, v nastavení však zahrál rukou ještě hostující Davies a z penalty na poločasových 3:2 upravil Dembélé.

Zdroj: autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené