Živé výsledky
  • IRN
    IRN
    NZL
    NZL
  • SAU
    SAU
    URY
    URY
  • FRA
    FRA
    SEN
    SEN
  • IRQ
    IRQ
    NOR
    NOR
  • ARG
    ARG
    DZA
    DZA
  • AUT
    AUT
    JOR
    JOR
  • PRT
    PRT
    COD
    COD
  • ENG
    ENG
    HRV
    HRV
  • GHA
    GHA
    PAN
    PAN
  • UZB
    UZB
    COL
    COL
  • CZE
    CZE
    ZAF
    ZAF
  • CHE
    CHE
    BIH
    BIH
  • CAN
    CAN
    QAT
    QAT
  • MEX
    MEX
    KOR
    KOR
  • USA
    USA
    AUS
    AUS
  • SCO
    SCO
    MAR
    MAR
  • BRA
    BRA
    HTI
    HTI
  • TUR
    TUR
    PRY
    PRY
  • NLD
    NLD
    SWE
    SWE
  • DEU
    DEU
    Pob
    Pob

Příprava na mistrovství světa začala, Pavel Šulc je zpět po zranění

Příprava na mistrovství světa začala, Pavel Šulc je zpět po zranění
Foto: FC Viktoria Plzeň

Všem českým fanouškům pořádně zatrnulo, když nejlepší český fotbalista za minulou sezónu Pavel Šulc opouštěl hřiště v Angers zraněný. Po dvou vynechaných zápasech se ale odchovanec Viktorie Plzeň opět objevil na soupisce Lyonu proti Auxerre. Začínal z lavičky, odehrál zhruba 40 minut. Do tempa se ale bude muset dostat. Lyon sice vyhrál, nebyl to ale Šulcův zápas.

  • Pavel Šulc se vrátil po svalovém zranění
  • Návrat na hřiště mu nevyšel
  • Olympique Lyon i přesto vybojoval důležité vítězství

Pavel Šulc je jedním z hlavních důvodů, proč se česká reprezentace vůbec dostala na světový šampionát do Mexika. A velké věci se od odchovance Viktorie Plzeň budou očekávat i na turnaji. Jen aby zůstal zdravý.

Proto tak všem českým fanouškům zatrnulo, když opouštěl hřiště zápasu s Angers kvůli svalovému zranění. Nic vážného to ale naštěstí nebylo a autor 11 letošních ligových branek v Ligue 1 vynechal pouze dva zápasy. A přestože chyběl u velké výhry nad PSG, důležité i pro něj je, že se opět může dostávat do formy.

Na ligový zápas s Auxerre už byl připravený alespoň z lavičky, kdy v základní sestavě dostal přednost hvězdný host z Realu Madrid Endrick, skvěle hrající portugalský mladík Moreira a zkušený Ukrajinec Roman Yaremchuk. Na soupisce ale úplně chyběl Šulcův krajan Adam Karabec.

Šulcovi se z lavičky nedařilo

Do hry se nakonec český fenomén dostal v 58. minutě, kdy šlo o ofenzivní střídání. Ze hry totiž šel defenzivní záložník Tyler Morton. Stav byl 1:1 a Lyon potřeboval ofenzivu oživit, protože působila oproti první půli poněkud mdle.

Zápas po zranění ale Pavlu Šulcovi vůbec nesedl, nedostával se moc do hry, prohrával souboje, kazil i těch málo přihrávek, k nimž se dostal. Prostor dostal Šulc nemalý, nevedlo se mu dobře. I mistr tesař se ale utne a o kvalitě české superstar nikdo nemůže pochybovat.

Olympique Lyon bere všechny body

Olympique Lyon zápas začal velmi dobře, když po necelých 20 minutách za šanci v základní sestavě poděkoval snajpr Roman Yaremchuk. Do vápna mu vynikající balón poslal brazilský bek Abner a Yaremchukovi už jen stačilo nastavit nohu.

Auxerre ale ještě v průběhu prvního poločasu srovnalo, když se prosadil paradoxně odchovanec Lyonu Sinaly Diomandé. Pro 25letého stopera šlo o druhou trefu v sezóně. Vyrovnané skóre následně vydrželo až do 66. minuty.

Spolu s Pavlem Šulcem totiž do hry šel i kapitán Corentin Tolisso, kterému stačilo pouze 8 minut k tomu, aby dal Lyonu zpět jeho vedení. A o 5 minut později to byl právě on, kdo našel Romana Yaremchuka, který svým druhým gólem v zápase daroval Lyonu klid.

A toto dvougólové vedení nakonec skutečně bylo potřeba, protože Auxerre neřeklo své poslední slovo. Vedle Diomandého se totiž prosadil i druhý stoper Bryan Okoh. Bylo zaděláno na drama. Kolega z obrany byl přitom asistentem. I přes tuto branku ale Olympique nakonec výhru udržel a pojistil si průběžné třetí místo v tabulce.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Na JAR bez Součka? Troufne si Koubek na riskantní tah, který se nabízí?

Na JAR bez Součka? Troufne si Koubek na riskantní tah, který se nabízí?

Slavia sleduje střelce z mistrovství světa. Stoper Rekik se trefil proti Švédům

Slavia sleduje střelce z mistrovství světa. Stoper Rekik se trefil proti Švédům

Sparta posiluje. Rosický hlásí dva nové podpisy, fanoušci se bojí

Sparta posiluje. Rosický hlásí dva nové podpisy, fanoušci se bojí

Senzace na fotbalovém mistrovství světa! Kapverdy remizovaly se Španělskem

Senzace na fotbalovém mistrovství světa! Kapverdy remizovaly se Španělskem

Liberec je blízko velké posily. Křídelník z Brava má skvělá čísla

Liberec je blízko velké posily. Křídelník z Brava má skvělá čísla