Krutý direkt pro Kinského. Tottenham sahal po první výhře od prosince, v nastavení ji zhatil kiks obrany
Agónie fotbalistů Tottenhamu nebere konce. V sobotu v klíčovém souboji 33. kola Premier League proti Brightonu sice Spurs dvakrát vedli a po trefě Xaviho Simonse ze 77. minuty už věřili v ukončení černé série, ale v 95. minutě přišel šok. Georginio Rutter srovnal na konečných 2:2 a prodloužil čekání severolondýnského klubu na vítězství. Český brankář Antonín Kinský podal spolehlivý výkon, ale v závěru ho zradila vlastní defenziva.

Agónie fotbalistů Tottenhamu nebere konce. V sobotu v klíčovém souboji 33. kola Premier League proti Brightonu sice Spurs dvakrát vedli a po trefě Xaviho Simonse ze 77. minuty už věřili v ukončení černé série, ale v 95. minutě přišel šok. Georginio Rutter srovnal na konečných 2:2 a prodloužil čekání severolondýnského klubu na vítězství. Český brankář Antonín Kinský podal spolehlivý výkon, ale v závěru ho zradila vlastní defenziva.
- Brighton vyrovnal na 2:2 až v páté minutě nastavení.
- Antonín Kinský podržel tým několika zákroky, na góly však neměl nárok.
- Xavi Simons mohl být hrdinou, jeho krásná trefa ale na tři body nestačila.
Atmosféra na Tottenham Hotspur Stadium by se v sobotní podvečer dala krájet. Domácí Spurs totiž prožívají sezonu z noční můry, kdy každý bod v boji o holé přežití má nyní cenu zlata, a hostující Seagulls vstoupili do zápasu s úmyslem potvrdit svou mimořádnou formu.
Pro italského trenéra Roberta De Zerbiho byla navíc bitva s Brightonem extrémně osobní. Poprvé se totiž postavil proti týmu, který v Anglii trénoval, a to v situaci, kdy on sám otevřeně přiznal reálný strach ze sestupu do Championship. K udržení v nejvyšší anglické soutěži má týmu pomoci i český gólman Antonín Kinský. Ten dostal od italského kouče jasnou důvěru i přes dřívější zaváhání v Lize mistrů a v brance nahradil zraněného Vicaria.
Kromě již jmenovaného Kinského v základní sestavě domácích stáli Pedro Porro, Kevin Danso, Micky van de Ven a Destiny Udogie. Záložní řadu utvořili Yves Bissouma, Rodrigo Bentancur a Conor Gallagher, které doplňovali Xavi Simons a Randal Kolo Muani pod hrotovým útočníkem Dominicem Solankem.
Hosté z Brightonu pod vedením Fabiana Hürzelera vyběhli v sestavě s Verbruggenem, Wiefferem, van Heckem, Boscaglim, Kadıoğluem, Ayarim, Grossem, Gómezem, Hinshelwoodem, Mintehem a kapitánem Welbeckem.
Radost Pedra Porra, smůla Xaviho Simonse a Mitomova pumelice
Úvod zápasu byl především bojem o každý metr trávníku a rozhodčí Stuart Attwell musel hru často kouskovat. Přestože Kinský v posledním zápase Tottenham podržel, i on se musel v úvodu činit, když hasil nebezpečné situace zejména po rohových kopech Brightonu.
Hosté navíc museli už ve 20. minutě nuceně střídat zraněného Gómeze, kterého nahradil Kaoru Mitoma, což se později ukázalo jako klíčový moment poločasu.
Tottenham, který pod De Zerbim hledá novou identitu, udeřil ve 39. minutě. Xavi Simons vyslal geniální, nadýchaný centr do vápna, kam si neohroženě naběhl Pedro Porro. Španělský obránce byl u míče dříve než brankář Verbruggen a přesnou hlavičkou do odkryté sítě zařídil Tottenhamu první gól pod novým trenérem.
Stadion vybuchl nadšením. A mohlo být ještě veseleji. Jen o dvě minuty později se do tutovky dostal sám Simons, ale jeho střela skončila pouze na tyči hostující branky.
Místo uklidňujícího vedení tak přišel v samotném závěru nastavení šok. Pascal Gross nacentroval míč do šestnáctky na Kaoru Mitomu, který se s ničím nepáral a bez přípravy vyslal na domácí branku nechytatelný projektil. Kinský na tuto ránu, která zapadla přesně pod břevno, neměl nárok.
Simonsova extáze a krutý direkt v nastavení
Do druhého dějství vstoupili aktivněji hosté a obrana Spurs musela čelit sérii nepříjemných situací. Emoce vřely i na střídačce, kde Roberto De Zerbi neudržel temperament a v duelu proti svému bývalému zaměstnavateli viděl žlutou kartu.
Antonín Kinský musel být neustále ve střehu, zejména v 72. minutě, kdy po riskantním sklepnutí Dansa musel narychlo řešit ošemetnou situaci nohama, aby se vyhnul odpískání malé domů. Český gólman situaci ustál a vzápětí suverénně zlikvidoval další centry Minteha.
Když v 77. minutě střídající Bergvall obral soupeře a předložil míč Xavimu Simonsovi, zdálo se, že je rozhodnuto. Nizozemský šikula parádní ranou o tyč poslal Tottenham do vedení 2:1 a v euforii svlékl dres. Stadion bouřil a věřil, že Tottenham, který na ligovou výhru čeká už od prosince, konečně smůlu prolomí.
Závěr byl ale pro domácí vyčerpávající. Hrdinu Simonse začaly trápit křeče a tlak Brightonu v osmiminutovém nastavení gradoval. V 95. minutě pak přišla sportovní tragédie. Obránce Danso fatálně zaváhal v souboji s van Heckem, který mu sebral míč a připravil ho pro Georginia Ruttera. Ten se z první nemýlil a trefil přesně pod břevno Kinského branky.
Další ztráta Tottenhamu…🤷♂️
— CANAL+ Sport CZ/SK (@CANALSportCZ) April 18, 2026
Georginio Rutter v 95. minutě zachránil Brightonu bod. #TOTBHA – 2:2 pic.twitter.com/rilCvRPcjZ
Pro Tottenham je remíza 2:2 ztrátou, která bolí víc než porážka. Kinský, který se v boji o záchranu nepřímo přetahuje o přežití s Tomášem Součkem, tak musí na svou první nulu a první ligovou výhru v dresu Spurs dál čekat.
Zdroj: Autorský článek
-

Chance LigaSlavii čeká v létě obměna kádru. Odejdou lídři v čele s kapitánem
-

Bojové sportyJe jako jeden z nás? Superhvězda UFC O’Malley baví internet dokonalou parodií Jiřího Procházky
-

FotbalMůže Gattuso odložit stěhování? Itálie možná dostane na MS 2026 druhou šanci
-

HokejVzniká nová hokejová velmoc? Uzbekistán válcuje mistrovství světa, střílí přes dvacet gólů za zápas





