Americký sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů
Pražská Slavia se chystá na fotbalový svátek proti Barceloně, ale v zákulisí mezitím proběhlo jiné drama. Sešívaní podle všeho vyhráli přetahovanou o jeden z největších talentů severu. Gibril Sosseh (18) má namířeno do Edenu a Slavia za něj neváhala vysázet pořádný balík peněz!

Pražská Slavia se chystá na fotbalový svátek proti Barceloně, ale v zákulisí mezitím proběhlo jiné drama. Sešívaní podle všeho vyhráli přetahovanou o jeden z největších talentů severu. Gibril Sosseh (18) má namířeno do Edenu a Slavia za něj neváhala vysázet pořádný balík peněz!
- O Sosseha stála Philadelphia Union z MLS, ale Slavia byla rychlejší a konkrétnější
- Včetně bonusů by se měl přestup vyšplhat na 3 miliony eur (cca 75 milionů korun)
- Příchod gambijského záložníka se finalizuje jen pár dní před zápasem Ligy mistrů proti Barceloně
Slavia znovu ukazuje, že když jde o scouting talentovaných hráčů, hraje první ligu. Podle informací švédského Expressenu je přestup osmnáctiletého Gibrila Sosseha do Prahy prakticky hotovou věcí.
Hráč už měl odsouhlasit osobní podmínky a kluby se dohodly na odstupném. Pro fanoušky Slavie je to ta nejlepší pozvánka na nadcházející týden, kdy do Prahy dorazí hvězdná Barcelona.
Sosseh není žádné „ořezávátko“. Ve švédském Kalmaru FF se stal tváří týmu a hned ve své první sezoně mu pomohl k postupu do nejvyšší soutěže. Trpišovský a spol. v něm vidí obrovský potenciál. Je to přesně ten typ moderního záložníka, který zvládá hru nahoru i dolů a nebojí se vzít zodpovědnost na sebe.
Slavia vypálila rybník Američanům
Velmi zajímavé pozadí má samotné vyjednávání. O Sosseha se totiž velmi intenzivně zajímala Philadelphia Union. Jednání se zástupci MLS už byla v pokročilé fázi, ale Slavia přišla s nabídkou, která se neodmítá.
Sportovní projekt Slavie, podpořený vidinou Ligy mistrů a soubojů s týmy jako Barcelona, byl pro mladého Gambijce silnějším lákadlem než americký sen.
Očekává se, že by se Sosseh mohl k týmu připojit v nejbližších dnech. I když jeho start proti Barceloně je kvůli administrativě a sehranosti nejistý, samotná jeho přítomnost v kádru dává Trpišovskému do ruky další zbraň pro jarní část sezony a boje v Chance lize.
Kdo je Gibril Sosseh a proč stojí 75 milionů?
Mnozí se ptají, zda je částka 3 miliony eur za osmnáctiletého kluka adekvátní. Statistiky z Kalmaru ale mluví jasně. V tak mladém věku odehrát 26 ostrých zápasů v náročné severské škole a připsat si k tomu 4 „kanadské body“ z pozice středního záložníka, to není běžné.
| Parametr | Gibril Sosseh (18 let) |
| Předchozí klub | Kalmar FF (Švédsko) |
| Pozice | Střední záložník |
| Zápasy/Góly/Asistence | 26 / 3 / 1 |
| Přestupová částka | ~ 3 000 000 EUR (vč. bonusů) |
| Hlavní konkurent v boji o hráče | Philadelphia Union (USA) |
Nový motor pro Trpišovského stroj?
Jindřich Trpišovský miluje hráče s velkým akčním rádiem a Sosseh do této definice zapadá dokonale. Gambijský reprezentant do 20 let má v sobě kombinaci africké dynamiky a severské taktické disciplíny. Ve Slavii by mohl navázat na úspěšnou stopu hráčů jako Abdallah Sima nebo Oscar Dorley.
Slavia tak vysílá jasný signál. Buduje tým, který bude dominovat i v příštích letech, ale ideálně bude konkurenceschopný i v Lize mistrů. Investice do Sosseha je investicí do budoucnosti, která se může při dalším prodeji do západní Evropy zhodnotit trojnásobně.
Zdroj: Autorský článek
-

Chance LigaTohle si dovolit nemůže. Grimaldo neuposlechl Priskeho a následovala hádka
-

Chance LigaJsi spokojenej, Jindřichu? Slavia skončila v poháru a fanoušci opět zuří
-

HokejPech ostře pálí do trenéra Čiháka: Dělal z nás blbce! Musí mít kouč odehráno?
-

Chance LigaTrpišovský chtěl do Slavie přivést držitele Zlatého míče. Myšlenka tam byla, přiznal Nedvěd




