Tak třeba příště? Češi znají cestu na MS, reakce fanoušků se prudce liší
Česká fotbalová reprezentace se dokázala probojovat do baráže o mistrovství světa, ve čtvrtek odpoledne se pak dozvěděla cestu, která na světový šampionát vede. Lehké to rozhodně nebude, o čemž vypovídají i některé z reakcí fanoušků. Jsou však i tací, kteří naději neztrácejí.

Česká fotbalová reprezentace se dokázala probojovat do baráže o mistrovství světa, ve čtvrtek odpoledne se pak dozvěděla cestu, která na světový šampionát vede. Lehké to rozhodně nebude, o čemž vypovídají i některé z reakcí fanoušků. Jsou však i tací, kteří naději neztrácejí.
- Pokud chtějí Češi na mistrovství světa ve fotbale, musí porazit Irsko a Dánsko
- Skvělou zprávou je, že oba zápasy by hráli Tomáš Souček a spol. doma
- Fanoušci ve víře v postup příliš jednotní nejsou
Tak zase za čtyři roky, zní některé reakce českých fanoušků na los baráže
Česká fotbalová reprezentace dokázala navzdory všem patáliím a nekonzistencím skončit v kvalifikační skupině na druhém místě a zajistila si tak baráž o mistrovství světa. V jejím semifinále doma vyzve Irsko, v případě postupu bude doma hostit Dány.
Že by z toho losu ale byli všichni nadšení? Kdepak. Někteří fanoušci na sociálních sítích rovnou házejí flintu do žita a domnívají se, že to bude muset reprezentace zkusit zase až za čtyři roky. Na stranu druhou se ovšem najdou i tací, kteří se domnívají, že příliš lehčí los už Češi mít nemohli.
Podle reakcí na sociální síti X bude zlom, že Česká republika bude hrát oba zápasy doma. Je to ale opravdu taková výhoda? Když si vzpomeneme na dění po utkání s Gibraltarem… Tam se ukázala česká jednota v plné síle. A atmosféra byla vskutku pozitivní.
Mně to teda nepřijde jako nejhorší možnost. Dánsko se rozsypalo na konci, porazitelné určitě je. Rozhodně lehčí jak Itálie nebo Turecko. A Irsko bychom teoreticky pořád porazit měli. Jenže já se bojím, že kdybychom to zvládli, na FAČRu se pochválí, jak dělají vše skvěle…
— Vít Svoboda (@vitsvoboda16) November 20, 2025
Hlavně, aby Irové nebyli jako doma
Když je ovšem řeč o atmosféře, nelze nemít obavy ohledně distribuce lístků. Zejména v utkání s Irskem. Nebude překvapením, když velká část stadionu bude zaplněna právě irskými fanoušky. Klidně i napříč všemi sektory. A pokud budou mít Irové v Česku domácí atmosféru… Nedá se říct, že bychom něco takového neočekávali.
„Udělejte, prosím, něco proti tomu. Aby byla půlka stadionu z Irska. A los? Důležité bylo vyhnout se Itálii a případné finále hrát doma. Dánsko bude těžké, ale věřím, že s novým trenérem se kluci dobře připraví a postoupí. Navíc se hraje doma, takže to nemá kam uhnout,“ stojí v komentářích pod příspěvkem české reprezentace na sociální síti X.
Irům prý vyšla jedna reprezentační pauza po dlouhé době, Dánové zase nemají být tak skvělí, jak se může na první pohled některým zdát.
Jak si Česko proti Irsku i Dánsku v minulosti vedlo?
Semifinále s Irskem odehraje česká fotbalová reprezentace 26. března 2026. K případnému finále s Dánskem či Severní Makedonií dojde 31. března 2026.
A jak vypadají naše šance? S Irskem sehráli Češi osm vzájemných zápasů, naposledy se tyto týmy utkaly v roce 2012. Irové slavili výhru jen dvakrát, Česko čtyřikrát.
| Datum | Soutěž | Domácí tým | Hostující tým | Výsledek |
|---|---|---|---|---|
| 29. 2. 2012 | PZM | Irsko | Česko | 1:1 |
| 12. 9. 2007 | EUR | Česko | Irsko | 1:0 |
| 11. 10. 2006 | EUR | Irsko | Česko | 1:1 |
| 31. 3. 2004 | PZM | Irsko | Česko | 2:1 |
| 23. 2. 2000 | PZM | Irsko | Česko | 3:2 |
| 25. 3. 1998 | PZM | Česko | Irsko | 2:1 |
| 24. 4. 1996 | PZM | Česko | Irsko | 2:0 |
| 5. 6. 1994 | PZM | Irsko | Česko | 1:3 |
A jelikož se předpokládá vítězství Dánů proti Severní Makedonii, neuškodí se podívat ani na vzájemné zápasy Česko vs Dánsko. V těch mají navrch seveřané, kteří vyhráli dvakrát. I naposledy v roce 2021. Češi vyhráli pouze na Euru v roce 2004. Zbylá utkání skončila remízou.
| Datum | Soutěž | Domácí tým | Hostující tým | Výsledek |
|---|---|---|---|---|
| 3. 7. 2021 | EUR | Česko | Dánsko | 1:2 |
| 15. 11. 2016 | PZM | Česko | Dánsko | 1:1 |
| 22. 3. 2013 | MS | Česko | Dánsko | 0:3 |
| 08. 9. 2012 | MS | Dánsko | Česko | 0:0 |
| 17. 11. 2010 | PZM | Dánsko | Česko | 0:0 |
| 26. 3. 2008 | PZM | Dánsko | Česko | 1:1 |
| 15. 11. 2006 | PZM | Česko | Dánsko | 1:1 |
| 27. 6. 2004 | EUR | Česko | Dánsko | 3:0 |
Zdroj: autorský článek, X
-

Chance LigaVelký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-

BundesligaČeši řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-

FotbalReal Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-

HokejPřestupové spekulace podle BKT: Stránský je už jistota, Nestrašil do Vítkovic. Chystají se i další změny





