S trenérem se loučí i v Pardubicích. Střihavka odchází, vrací se legenda
Po desátém kole se začaly dít v Chance Lize pořádné věci. Po Miroslavu Koubkovi končí na lavičce i trenér Pardubic David Střihavka. Poslední tým soutěže to oznámil na svém webu s tím, že se na lavičku vrací legenda Jiří Krejčí. Ten rozšiřuje realizační tým, avšak nový hlavní trenér se zatím stále hledá.

Po desátém kole se začaly dít v Chance Lize pořádné věci. Po Miroslavu Koubkovi končí na lavičce i trenér Pardubic David Střihavka. Poslední tým soutěže to oznámil na svém webu s tím, že se na lavičku vrací legenda Jiří Krejčí. Ten rozšiřuje realizační tým, avšak nový hlavní trenér se zatím stále hledá.
- David Střihavka končí v Pardubicích
- Dočasně za něj tým převezme legenda
- Kdo bude novým trenérem?
Střihavka končí na lavičce Pardubic
Fotbalové Pardubice jsou bez trenéra. Klub po desátém kole odvolal trenéra Davida Střihavku, jelikož se i nadále krčí na posledním místě Chance Ligy se ziskem pouhých čtyř bodů bez jediné výhry na kontě. Pověstnou tečkou byla bezgólová remíza v Teplicích.
„David Střihavka se svým realizačním týmem v minulé sezóně nepřebíral tým v jednoduché situaci. Přesto dokázal Pardubice po barážovém dvojutkání s Chrudimí udržet v lize. V letošní sezóně nepřicházely výsledky, a proto cítíme, že musíme reagovat,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Vít Zavřel.
David Střihavka dnes skončil na lavičce FK Pardubice!
— FK Pardubice (@FK_Pardubice) September 29, 2025
Tiskovou zprávu naleznete na klubovém webu 📲https://t.co/iMpcONG4JS 🌐 pic.twitter.com/UPFSpL7cvz
Ten současně dodal, že si v klubu uvědomují, že byl los k Pardubicím poměrně krutý, avšak v poslední době už Pardubice hrály zápasy s týmy, se kterými by vyhrávat mohly, což se ale nestalo i přes velké množství posil, které do Pardubic v závěru přestupového období dorazily.
Kdo jej nahradí?
Náhrada je zatím neznámá, avšak realizační tým rozšiřuje Jiří Krejčí, který už byl součástí lavičky v utkání s Teplicemi. Ten tým přebírá dočasně jako hlavní trenér a povede jej do zápasu s Baníkem Ostrava, který se hraje ve středu v podvečer.
A co dál? Pardubice měly jednat s Martinem Hyským, kterého by ovšem z Karviné mohly nalákat pouze kvůli financím. Hyský byl každopádně kritikem odchodu Filipa Vechety právě na východ Čech a bylo by tak velkým překvapením, pokud by se povedlo jej přesvědčit.
Jednou z variant pak podle inFotbalu může být i Marek Jarolím, který působí v druholigové Jihlavě. Ve hře by neměla být žádná zahraniční varianta.
Skončil i Koubek v Plzni
Střihavka každopádně není jediným odvolaným trenérem. Pro konec hlavního kouče se rozhodli i ve Viktorii Plzeň, která odvolala zkušeného Miroslava Koubka. Spolu s ním končí i asistent Jan Trousil. A náhrada? Tou bude téměř jistě právě Hyský.
S tím jednal i Baník Ostrava, v konkurenci Viktorie ale neměl šanci na úspěch. Ostatně Viktoriány koupil Michal Strnad, který by rád konkuroval pražským S a díky svým financím se zdá, že by mohl být úspěšný.
Zdroj: Autorský článek
-

Chance LigaVelký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-

BundesligaČeši řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-

HokejPřestupové spekulace podle BKT: Stránský je už jistota, Nestrašil do Vítkovic. Chystají se i další změny
-

BundesligaPřijde Sparta o Kuchtu? Zájem má věhlasný celek z Německa



