Fotbal

Liga mistrů se již dnes večer vrací na Santiago Bernabeu. Vyzraje Real Madrid na francouzskou Marseille?

Po dlouhém čekání mají fanoušci světového fotbalu konečně opět důvod k radosti. Všemi milovaná Liga mistrů je zpět ve své plné kráse a hned úvodní hrací den přinese několik atraktivních duelů, včetně souboje mezi historicky nejúspěšnějším klubem světa Realem Madrid a francouzskou Marseille.

Po dlouhém čekání mají fanoušci světového fotbalu konečně opět důvod k radosti. Všemi milovaná Liga mistrů je zpět ve své plné kráse a hned úvodní hrací den přinese několik atraktivních duelů, včetně souboje mezi historicky nejúspěšnějším klubem světa Realem Madrid a francouzskou Marseille.

  • Již dnes večer se vrací Liga mistrů
  • Real Madrid ve svém prvním letošním duelu v milionářské soutěži vyzve Marseille
  • Dokáže Bilý balet potvrdit na Santiago Bernabeu roli favorita?

Real Madrid v Lize mistrů poprvé pod Xabim Alonsem

Madridský velkoklub vstupuje do nového ročníku Ligy mistrů v perfektní formě a poprvé po pěti letech bez Carla Ancelottiho, kterého během léta na lavičce nahradil Xabi Alonso. Ambiciózní Španěl si zatím v Madridu vede skvěle. V La Lize s Realem ještě neprohrál a pohodlně kraluje tabulce nejvyšší soutěže.

Bývalý fenomenální středopolař teď stojí před největší výzvou své trenérské kariéry. V minulé sezóně vedl Bayer Leverkusen, se kterým v Lize mistrů došel jen do osmifinále, kde jeho tým jednoznačně vypadl s Bayernem Mnichov s celkovým skóre 5:0.

Alonso tak ve své teprve druhé sezoně Ligy mistrů jako trenér míří mnohem výš, než tomu bylo loni. A těžko by mohl pro splnění těchto cílů najít lepší tým. S kým jiným by měl v milionářské soutěži uspět, než s patnáctinásobným vítězem.

Marseille se v čele s Greenwoodem po dvou letech vrací mezi elitu

Olympique Marseille se po dvouleté pauze vrací do Ligy mistrů a rozhodně nechtějí být jen do počtu. Tým z jihu Francie se může spolehnout na svůj anglický klenot v podobě Masona Greenwooda. Ten se zdá být na svém místě a Ligue 1 mu skvěle sedí.

Z úvodních čtyř zápasů nasbíral bývalý hráč Manchesteru United už 5 kanadských bodů a bezpečně navazuje na životní minulou sezonu. Celková forma Marseille ale stabilní není. Skvělé výkony střídají nevýrazné a prohrané zápasy.

Přesto by ale svěřenci Roberta de Zerbiho měli do velkého duelu nastoupit pozitivně a plní motivace. I takový gigant, jakým je Real Madrid, se dokáže trápit, jak jsme ostatně mohli vidět v loňské skupinové fázi.

Pokud Les Phocéens navážou na poslední ligový výkon, ve kterém nastříleli 4 góly, mohou si ze Španělska nějaký ten bod klidně odvézt. V prvním zápase Ligy mistrů po dvou letech tak Marseille nečeká nic jednoduchého.

Favorizovaný Real Madrid je ve skvělé formě a pod vedením Xabiho Alonsa působí i letos zabijácky. Pokud ale Francouzi chtějí pomýšlet na bod, respekt a strach z jména musí jít stranou. Jak se Bílý balet vypořádá s rolí favorita, můžete sledovat již dnes večer od 21:00 na stanicích Nova Sport 6 a OnePlay.

Zdroj: Autorský článek

Email Icon
Reklama
Oblíbené