Živé výsledky
  • NLD
    NLD
    MAR
    MAR
  • Pob
    Pob
    NOR
    NOR
  • FRA
    FRA
    Švé
    Švé
  • MEX
    MEX
    ECU
    ECU
  • Ang
    Ang
    Dem
    Dem
  • BEL
    BEL
    SEN
    SEN
  • USA
    USA
    BIH
    BIH
  • ESP
    ESP
    Rak
    Rak
  • PRT
    PRT
    HRV
    HRV
  • CHE
    CHE
    DZA
    DZA
  • Yun
    Yun
    Hen
    Hen
  • IK
    IK
    Mja
    Mja
  • AUS
    AUS
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    CPV
    CPV
  • COL
    COL
    GHA
    GHA
  • Qin
    Qin
    Sha
    Sha
  • Lia
    Lia
    Cho
    Cho
  • BEI
    BEI
    Sha
    Sha
  • Dal
    Dal
    Wuh
    Wuh
  • TIA
    TIA
    She
    She

Roman Šebrle o fotbale: Slavia s Barcelonou, to bude pecka

Roman Šebrle o fotbale: Slavia s Barcelonou, to bude pecka
Foto: FK Dukla Praha

Fotbalový podzim je v plném proudu a atraktivní dění na domácí i mezinárodní scéně sledují i sportovní osobnosti z různých oblastí. Fanouškem fotbalu je nepochybně také bývalý český atletický reprezentant a olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle.

  • Sleduje Duklu, za niž hraje jeho syn Štěpán, a věří ve střed tabulky
  • Spousta cizinců je celosvětovým trendem
  • Šebrle doufá, že se dostane do Edenu na Ligu mistrů

Rodák z Lanškrouna Roman Šebrle je býval atletický vícebojař, držitel zlaté medaile v desetiboji z olympijských her v Aténách 2004. Jako první překonal v desetiboji hranici 9000 bodů. Výkonem 9026 stanovil 27. května 2001 světový rekord, který zůstal platný po dobu 11 let.

Dnes Roman Šebrle působí jako moderátor televizních zpráv na CNN Prima News. Neustále ale sleduje sportovní dění, také díky svému synovi Štěpánovi, který hraje za FK Dukla Praha. Proto se náš rozhovor točil právě kolem aktivit tohoto klubu. Probrali jsme ale také vyhlídky českých zástupců v evropských pohárech.

Váš syn Štěpán Šebrle je hráčem prvoligové Dukly Praha. Sledujete tamní klub, jak si vede v současném ročníku Chance ligy?

Dukla je super, na Julisce to samozřejmě znám i z vlastní atletické praxe. Byl jsem rád, že se Dukla loni udržela v nejvyšší soutěži. Doufám, že letos se už nebudou strachovat o záchranu.

Kam by mohly směřovat ambice Dukly?

Věřím, že by to mohl být střed tabulky. Když se tahle vize naplní, tak to pro Duklu bude jen dobře (úsměv).

Co soudíte o velkém přílivu zahraničních fotbalistů do české ligy a speciálně do Dukly?

Četl jsem, že klub má představu o padesáti procentech cizinců v kádru v součtu se stejně početným zastoupením tuzemských fotbalistů. Tak to je. Takový je celosvětový trend. Vnímám to jako realitu a nedá se s tím nic dělat.

Když jsme zmínili český fotbal, jak se vám jeví jeho pozice při konfrontaci se zahraničními kluby?

V evropských pohárových soutěžích jsou aktuálně dohromady čtyři celky z české ligy v evropských pohárech, tedy v Lize mistrů, Evropské lize a Konferenční lize. To je výborné. Třeba Slavia Praha přivítá v Lize mistrů Barcelonu. Špičkové soupeře má Viktoria Plzeň v Evropské lize, Sparta Praha s Olomoucí jistě udělají maximum pro dobrou prezentaci české ligy v Konferenční lize.

Termín zápasu Slavia Praha – FC Barcelona je až ve druhé polovině ledna, tedy v klasickém zimním období. Vadí vám to?

Stejně to bude pecka. Doufám, že se tam na zápas do Edenu podívám (úsměv).

Zdroj: autorský článek, Rozhovor Ruik

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů

Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny