Živé výsledky
  • KAI
    KAI
    AND
    AND
  • INT
    INT
    CPH
    CPH
  • JAG
    JAG
    TBI
    TBI
  • MJA
    MJA
    RBS
    RBS
  • LRI
    LRI
    LAR
    LAR
  • KLA
    KLA
    RIG
    RIG
  • EGN
    EGN
    LIL
    LIL
  • POZ
    POZ
    THU
    THU
  • CRA
    CRA
    ARA
    ARA
  • NOR
    NOR
    STG
    STG
  • BES
    BES
    ZAL
    ZAL
  • TRA
    TRA
    FER
    FER
  • TRO
    TRO
    BHA
    BHA
  • MID
    MID
    RIJ
    RIJ
  • PAO
    PAO
    BRA
    BRA
  • FAY
    FAY
    HIL
    HIL
  • Vik
    Vik
    BOR
    BOR
  • OFI
    OFI
    SOF
    SOF
  • ZAB
    ZAB
    MON
    MON
  • TWE
    TWE
    QAR
    QAR

Svátek fotbalu, nebo další průšvih? Slavia může slavit titul v Olomouci, fanoušci však nesmí na trávník

Svátek fotbalu, nebo další průšvih? Slavia může slavit titul v Olomouci, fanoušci však nesmí na trávník
Foto: SK Slavia Praha

Už dnes večer může pražská Slavia slavit titul. Stačí jí k tomu zvítězit v Olomouci, která v týdnu přišla o nejlepšího ligového střelce Jana Klimenta. Pokud k výhře dojde, fanoušci budou slavit. Na trávník nicméně vstoupit nemohou a očekává se, že opět na hřišti uvidíme těžkooděnce. Je tak více než reálné, že místo oslavy fotbalu uvidíme záběry, které na fotbal nevrhají nejlepší světlo.

  • Slavia Praha může už večer oslavit další titul
  • Sešívaní fanoušci nicméně nemohou vstoupit na trávník
  • Dojde na další střet s těžkooděnci?

O titul Chance Ligy měly i tento rok bojovat dva celky. Sparta ovládla poslední dva ročníky a začátek sezony byla v takové formě, že byla favoritem. Po postupu do Ligy mistrů ale přišla o dech a rázem ztrácela jeden bod za druhým. Do čela se tak dostala Slavia, která první příčku už nepustila.

Na konci základní části vede soutěž o třináct bodů před Viktorií Plzeň a už ani ten největší pesimista nepochybuje o tom, že bude slavit. Otázkou je pouze to, kde. Už dnes v podvečer hraje v Olomouci a pokud zvítězí, vypuknou oslavy.

Sešívaní se dočkají titulu po tříleté pauze

V posledních třech sezonách Slavia vždy zaplatila za špatné jaro. Prvně darovala titul Viktorii Plzeň, následně konkurenční Spartě a nejinak tomu bylo o rok později. Sledovat slavit nenáviděného rivala už fanoušky Slavie rozhodně nemohlo bavit.

Slavia bude slavit zisk 22. titulu a alespoň mírně se přiblíží ke konkurentovi, který je stále na míle vzdálený. Sparta má totiž titulů rovnou 38. Už brzy by se tedy mohla dočkat čtvrté hvězdy na dresu, zatímco Slavia má druhou teprve krátce.

Uvidíme svátek fotbalu, nebo policejní razii?

Slavia předem svým fanouškům oznámila, že ji Sigma požádala o to, aby fanoušci nevstupovali po konci zápasu na hřiště. Důvodem je to, že se v Olomouci poté bude ještě jedno ligové utkání hrát a navíc je na programu finále MOL Cupu, na které je žádoucí mít hezký trávník.

Problém je ale v tom, že se dá očekávat, že ne všichni fanoušci budou tuto žádost klubu respektovat. Pokud se tedy někteří na trávník vydají, mohou je následovat další a hrozí další negativní reakce těžkooděnců, kteří budou připraveni zasáhnout.

Vzpomenout si můžeme třeba na oslavy Sparty v Mladé Boleslavi, která ale už narozdíl od Sigmy žádný další zápas v sezoně nehostila. Přesto nechtěla fanoušky na trávník pustit, a tak před závěrečným hvizdem nastoupili těžkooděnci a došlo k ošklivému střetu.

Mnozí schytali slzný plyn i přes to, že stáli na tribuně. Doufejme tedy, že se nic podobného opakovat nebude. Přeci jen chceme, aby takové momenty byly oslavou fotbalu, a ne aby si široká veřejnost spojovala fotbal se střety s policií.

Zdroj: Autorský článek

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Plzeň chce zpátky Chorého! Viktoria extrémně tlačí na jeho návrat, říká exsparťan Juliš

Plzeň chce zpátky Chorého! Viktoria extrémně tlačí na jeho návrat, říká exsparťan Juliš

Historický přestup! Artis Brno rozbil prasátko a kupuje hvězdu budoucnosti ze Slavie

Historický přestup! Artis Brno rozbil prasátko a kupuje hvězdu budoucnosti ze Slavie

Nabídka z Brazílie je lákavá. Preciado mě přemlouvá, přiznal Mercado možný odchod ze Sparty

Nabídka z Brazílie je lákavá. Preciado mě přemlouvá, přiznal Mercado možný odchod ze Sparty

Slavia za něj dala miliony, teď balí kufry. Sanyang má namířeno do Turecka

Slavia za něj dala miliony, teď balí kufry. Sanyang má namířeno do Turecka

Přeplněná Slavia. Trpišovský musí škrtat, na odchodu jsou další tři hráči

Přeplněná Slavia. Trpišovský musí škrtat, na odchodu jsou další tři hráči