Živé výsledky
  • Zag
    Zag
    WRO
    WRO
  • MJA
    MJA
    SIR
    SIR
  • DOM
    DOM
    BEN
    BEN
  • ARS
    ARS
    KAR
    KAR
  • MID
    MID
    LIN
    LIN
  • Uni
    Uni
    Zul
    Zul
  • BRI
    BRI
    MIL
    MIL
  • KFU
    KFU
    LIL
    LIL
  • CHA
    CHA
    DER
    DER
  • NOR
    NOR
    Wes
    Wes
  • POR
    POR
    QPR
    QPR
  • STO
    STO
    SWA
    SWA
  • HOD
    HOD
    SK
    SK
  • HLU
    HLU
    SIG
    SIG
  • Wil
    Wil
    NEC
    NEC
  • FRY
    FRY
    VSE
    VSE
  • MOR
    MOR
    Zlí
    Zlí
  • Uhe
    Uhe
    HRA
    HRA
  • NER
    NER
    JAB
    JAB
  • ARI
    ARI
    POV
    POV

Velký návrat do Plzně se nekoná. Hrošovský se dohodl s Genkem na prodloužení smlouvy

Velký návrat do Plzně se nekoná. Hrošovský se dohodl s Genkem na prodloužení smlouvy
Foto: FC Viktoria Plzeň

Fanoušci Viktorie Plzeň mohou smutnit. Velký návrat do Doosan Arény se nekoná, alespoň prozatím. Patrik Hrošovský totiž spojil svou budoucnost s Genkem, kde prodloužil stávající kontrakt o jeden rok. Ve své nejlepší střelecké sezoně by rád pomohl svému zaměstnavateli k zisku mistrovského titulu.

  • Návrat Patrika Hrošovského do Viktorie Plzeň se alespoň prozatím nekoná
  • Slovenský reprezentant se dohodl s Genkem na prodloužení smlouvy
  • I díky jeho střelecké formě se Genk momentálně nachází v čele tabulky

Za A-tým Viktorie Plzeň začal Patrik Hrošovský pravidelněji nastupovat v sezoně 2013/14. Postupně se stal stěžejním hráčem základní sestavy, mužstvu z Doosan Arény pomohl k zisku tří mistrovských titulů. Viktoriáni se radovali v sezonách 2014/15, 2015/16 a také 2017/18.

Díky poslednímu titulu, na němž se do výrazné míry podílel také trenér Pavel Vrba, si Západočeši zahráli základní skupinu Ligy mistrů. V ní narazili na Real Madrid, AS Řím a CSKA Moskva a se ziskem sedmi bodů si zajistili alespoň šestnáctifinále Evropské ligy. Hrošovský vstřelil jeden gól, a to do sítě slavného španělského soupeře.

V nadcházejícím ročníku se Plzeň neprobojovala přes předkola a slovenský středopolař vyslyšel zájem belgického Genku. Ten za něj měl zaplatit přestupovou částku pohybující se na úrovni 5,2 milionů eur, což v přepočtu na české koruny činí zhruba 130 milionů.

V Genku momentálně působí již šestou sezonu, v předešlých dvou ročnících dokonce nevynechal ani jeden ligový zápas. I to svědčí o tom, jak silná je jeho pozice v týmu. V právě probíhající sezoně už má za sebou několik absencí, poslední dva duely začal pouze na lavičce náhradníků.

Hrošovský prodloužil smlouvu s Genkem o jeden rok

Navzdory tomu prožívá svou nejlepší střeleckou sezonu v dospělém fotbale. Na své konto si totiž připsal již šest přesných zásahů, z jeho spoluhráčů už jsou na tom lépe pouze Jarne Steuckers a Toluwalase Emmanuel Arokodare, jenž dokonce vede tabulku střelců.

Genk se tři kola před koncem základní části Jupiler Pro League nachází na prvním místě s devítibodovým náskokem na Bruggy, jednoho z osmifinalistů Ligy mistrů. Se startem nadstavby, jež v Belgii čítá deset utkání, se ale bodový zisk všech týmů zmenší na půlku.

Slovenský fotbalista na svůj první titul v Belgii zatím čeká. Spekulovalo se o tom, že by po sezoně mohl klub opustit coby volný hráč. Jednou z možných destinací byla právě Viktoria Plzeň. To se ale nestane, neboť se s vedením klubu dohodl na prodloužení smlouvy do léta 2026.

„Moje rodina a já se tu cítíme dobře, narodily se tu moje děti. Genk má v mém srdci zvláštní místo. Snažím se každý den ukázat tu nejlepší verzi sebe sama a být příkladem pro mladé hráče v týmu, a to jak na hřišti, tak mimo něj. Cítím zvláštní spojení s fanoušky,“ prozradil pro klubový web.

Hrošovský v dubnu oslaví své 33. narozeniny, stále tak před sebou může mít ještě několik roků v roli profesionálního fotbalisty. Prozatím se ale jeho návrat na území České republiky nekoná.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Fenomenální Schick! Čtyři góly za pár minut, v přípravě Leverkusenu září

Fenomenální Schick! Čtyři góly za pár minut, v přípravě Leverkusenu září

Líný a největší zklamání. Chybět nám nebude, hodnotí Juráskův odchod fanoušci Norwiche

Líný a největší zklamání. Chybět nám nebude, hodnotí Juráskův odchod fanoušci Norwiche

Další bude Ekpai? Rosický je pod palbou kritiky za podpis Juráska

Další bude Ekpai? Rosický je pod palbou kritiky za podpis Juráska

Další rána pro Spartu. Mercado chce odejít, ale v Brazílii z toho nadšení nejsou, chtějí Icardiho

Další rána pro Spartu. Mercado chce odejít, ale v Brazílii z toho nadšení nejsou, chtějí Icardiho

Rosický přišel o rozum. Jurásek je pořád zraněný a Slavií nechtěný, reagují sparťané na posilu

Rosický přišel o rozum. Jurásek je pořád zraněný a Slavií nechtěný, reagují sparťané na posilu