Živé výsledky
  • NLD
    NLD
    MAR
    MAR
  • Pob
    Pob
    NOR
    NOR
  • FRA
    FRA
    Švé
    Švé
  • MEX
    MEX
    ECU
    ECU
  • Ang
    Ang
    Dem
    Dem
  • BEL
    BEL
    SEN
    SEN
  • USA
    USA
    BIH
    BIH
  • ESP
    ESP
    Rak
    Rak
  • PRT
    PRT
    HRV
    HRV
  • CHE
    CHE
    DZA
    DZA
  • Yun
    Yun
    Hen
    Hen
  • IK
    IK
    Mja
    Mja
  • AUS
    AUS
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    CPV
    CPV
  • COL
    COL
    GHA
    GHA
  • Qin
    Qin
    Sha
    Sha
  • Lia
    Lia
    Cho
    Cho
  • BEI
    BEI
    Sha
    Sha
  • Dal
    Dal
    Wuh
    Wuh
  • TIA
    TIA
    She
    She

Jindřich Trpišovský promluvil o budoucnosti i možném zahraničním angažmá. Někdy si říkám, jestli vůbec mám na českou ligu, přiznává

Jindřich Trpišovský promluvil o budoucnosti i možném zahraničním angažmá. Někdy si říkám, jestli vůbec mám na českou ligu, přiznává
Foto: SK Slavia Praha

Jindřich Trpišovský prožívá se svou Slavií velmi povedenou sezonu. Jeho svěřenci jsou na skvělé cestě za ligovým titulem, tím to navíc nemusí končit. Ale co bude dál? I o tom se kouč sešívaných rozvyprávěl v nedávném rozhovoru pro Seznam Zprávy. Leckoho možná překvapí, že o sobě zkušený kouč stále pochybuje.

1000 Kč + 600 Kč s kódem "BIGBONUSCZ" + extra free spiny

Chci bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Jindřich Trpišovský je ve Slavii už sedm let
  • Ve hře už však byl i odchod do zahraničí
  • Jak vidí svou budoucnost?

Tři ligové tituly, čtyři trofeje z MOL Cupu. To jest dosavadní bilance Slavie pod vedením bývalého kouče Slovanu Liberec či Viktorie Žižkov. Jindřich Trpišovský si v Edenu vede skvěle. I když už tři sezony sešívaní na titul nedosáhli.

Letos se to ale s velkou pravděpodobností zlomí. Celek z Edenu má skvěle nakročeno. V Chance lize je první se značným náskokem jak před Viktorií Plzeň, tak před pražskou Spartou, mistrem posledních dvou sezon.

Když však 48letý trenér dostal od redakce Seznam Zpráv otázku, jestli si dokáže představit dalších sedm let ve Slavii, odpovídalo se mu těžce. Prý jsou různé vlny. Navíc je podle něj důležité, aby o to měl zájem klub.

„Jedna věc je, aby vás tady někdo chtěl a klub byl spokojený. To je rovina, kterou neovlivníme. Druhá rovina je, že jsme si tady hodně zvykli. Ale fotbal je čím dál náročnější,“ nechal se slyšet Trpišovský.

„Někdy jsou chvíle, kdy toho má člověk dost. Jako teď ke konci podzimu. Ale vždy stačí pár dní. Je to hlavně o klubu. Spíš tak přemýšlím, jestli by mě to vlastně někde jinde bavilo jako tady a jestli by mi ta práce dávala takový smysl,“ pokračoval.

Kouč Slavie si je dobře vědom, že by to znamenalo, že by musel někde začínat úplně od začátku. Mimo to zmínil, že už si skoro všechny fotbalové sny naplnil, případně úplně přeskočil. Dříve snil o tom, že odkoučuje jeden zápas. Teď mu jde primárně o příběhy a posun hráčů.

Trpišovský promluvil o možnosti odejít do zahraničí

V průběhu minulého roku se hodně psalo o tom, že se o kouče Slavie zajímal anglický Brighton. Premier League ale nevyšla. A jestli si na to vůbec Jindřich Trpišovský věří? „Někdy si v hlavě říkám, jestli vůbec mám na českou ligu,“ přiznává.

Stejně jako potřebuje sebevědomí hráč, tak jej prý potřebuje i trenér. Ostatně když šel do Liberce, tak si brý ani nebral byt. Nemyslel si, že ta bude déle než dva nebo tři měsíce. Počítal s vyhazovem, což ostatně říkal i Janu Nezmarovi.

Když by ale měl Trpišovský zamířit do zahraničí, musel by si prý dát pauzu. Neumí si představit, že by šel do jiného prostředí přímo ze Slavie. Navíc má stále cíle a sny, kterých chce v Edenu dosáhnout. Rád by vyhrál zápas v Lize mistrů, případně zahrát si finále evropského poháru.

Ve Slavii má trenér kontrakt do léta 2026.

Zdroj: Seznam Zprávy, Transfermarkt

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů

Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny