Nová posila Slavie Šancl: Čeká mě velká výzva a já jsem odhodlaný do ní jít naplno a prosadit se
Pražská Slavia oznámila novou posilu, kterou se stal talentovaný devatenáctiletý střední záložník Filip Šancl. Odchovanec klubu Vysočina Jihlava v klubu podepsal smlouvu do léta roku 2029 a prozatím bude součástí rezervy. K té se připojí na startu zimní přípravy. Co řekl na úvod svého angažmá v sešívaném dresu?

Pražská Slavia oznámila novou posilu, kterou se stal talentovaný devatenáctiletý střední záložník Filip Šancl. Odchovanec klubu Vysočina Jihlava v klubu podepsal smlouvu do léta roku 2029 a prozatím bude součástí rezervy. K té se připojí na startu zimní přípravy. Co řekl na úvod svého angažmá v sešívaném dresu?
- Slavia oznámila novou posilu
- Stal se jí talentovaný Filip Šancl
- Ten řekl svá úvodní slova v klubu
Slavia Praha nemyslí pouze na současnost, kouká se i hodně směrem do budoucna. Proto se rozhodla z Vysočiny Jihlavy vykoupit talentovaného středního záložníka Filipa Šancla, kterému je teprve devatenáct let a je mládežnickým reprezentantem České republiky.
Ve Vysočině strávil celou svou kariéru a probojoval se postupně do seniorského týmu. V aktuální sezoně pravidelně nastupoval ve druhé lize v základní sestavě a dokonce se během šestnácti odehraných zápasů i dvakrát gólově prosadil.
„Moc si vážím toho, že můžu být ve Slavii. Čeká mě velká výzva a já jsem odhodlaný do ní jít naplno a prosadit se. Už odmala máme v Jihlavě jasné inspirace v podobě Standy Tecla nebo Lukáše Masopusta.
Všem nám dávají do hlavy, že i z Jihlava vede cesta do největšího fotbalu. Je úžasné, že tu teď mohu být,“ řekl v rozhovoru pro klubový web Šancl, o jehož přestupu jsme psali už ve druhé polovině listopadu.
Šancl ve Slavii podepsal smlouvu do léta roku 2029 a k týmu se připojí v průběhu měsíce ledna. Dle očekávání se ale nejedná o okamžitou posilu a připravovat se tak bude s druholigovou rezervou.
Slavia sleduje i Mosese z Karviné
Davida Mosese sleduje Slavia již delší dobu. Stejně tak ho měla na radaru i Plzeň. Aktuálně to ale vypadá, že nigerijský záložník Karviné je velmi blízko přestupu k sešívaným.
Moses by mohl být náhradou za Oscara Dorleyho, který by si určitě rád vyzkoušel zahraniční angažmá. Má celkem podobný profil jako kapitán liberijské reprezentace.
Je nevysoký, pohyblivý, nepříjemný v soubojích, umí dobře odebírat míče. Hvězdný Brazilec Ewerton z Baníku o něm prohlásil, že je to jeden z nejtěžších soupeřů, proti kterým nastoupil.
Zdroj: SK Slavia Praha
-

Chance LigaVelký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-

BundesligaČeši řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-

FotbalReal Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-

HokejPřestupové spekulace podle BKT: Stránský je už jistota, Nestrašil do Vítkovic. Chystají se i další změny




