Živé výsledky
  • LIA
    LIA
    SHH
    SHH
  • BRO
    BRO
    MAL
    MAL
  • GOT
    GOT
    DEG
    DEG
  • SHE
    SHE
    TON
    TON
  • LEG
    LEG
    Zag
    Zag
  • SIG
    SIG
    MLB
    MLB
  • DCU
    DCU
    NSH
    NSH
  • MTL
    MTL
    NER
    NER
  • NYR
    NYR
    ORL
    ORL
  • PHI
    PHI
    ATL
    ATL
  • Van
    Van
    LAF
    LAF
  • MIA
    MIA
    CLB
    CLB
  • STL
    STL
    RSL
    RSL
  • MIN
    MIN
    DIE
    DIE
  • SKC
    SKC
    HOU
    HOU
  • CHI
    CHI
    CLT
    CLT
  • CIN
    CIN
    SJE
    SJE
  • COL
    COL
    AUS
    AUS
  • LAG
    LAG
    DAL
    DAL
  • POR
    POR
    SEA
    SEA

Bude mít Souček hvězdného konkurenta? West Ham má velký zájem o Kantého

Bude mít Souček hvězdného konkurenta? West Ham má velký zájem o Kantého
Zdroj: Depositphotos

Tomáš Souček má od svého příchodu do West Hamu v lednu 2020 prakticky neotřesitelnou pozici. Tu si udržel i přes mírný pokles výkonnosti, jenže trenér David Moyes skončil a je otázkou, jak to uvidí Julen Lopetegui. Hammers mají totiž údajně velký zájem o N´Gola Kantého.

666 Kč zdarma + 600 Kč s kódem "BIGBONUSCZ"

Chci bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Tomáš Souček odehrál ve West Hamu téměř vše
  • Jeho pozice se může trochu změnit příchodem nového trenéra
  • West Ham má velký zájem o Kantého

Když Tomáš Souček v lednu 2020 odcházel do West Hamu, topil se londýnský celek v boji o záchranu. Vytáhlý záložník ale třemi góly a solidními defenzivními výkony pomohl k záchraně, to nejlepší ale mělo teprve přijít.

V následujícím ročníku Souček nasázel 10 gólů a dotáhl West Ham k senzačnímu šestému místu. Trenér David Moyes následně vychvaloval Součka s Coufalem a uvedl, že na vzestupu Kladivářů mají velkou zásluhu právě oni dva, kteří přinesli vítěznou mentalitu a také větší profesionalismus a zůstávání po tréninku.

V dalším roce skončil West Ham na sedmém místě a kvalifikoval se tak do Konferenční ligy, kterou nakonec vyhrál. Ročník 2022/23 přinesl pokles a chvilkovou hru o záchranu, nakonec West Ham zůstal na 14. místě. V poslední sezóně se West Ham vrátil do vyšších pater, nakonec skončil na devátém místě.

Trenér Moyes ale přesto klub opustil a vedení přivedlo úplně odlišného stratéga – Julena Lopeteguiho. Zatímco Moyes nehrál s klubem vůbec hezký fotbal a zakládal si na defenzivě, pragmatičnosti a výsledcích, Lopetegui jako Španěl má v krvi ofenzivní fotbal s výstavbou od brankáře.

Kanté jako velká konkurence?

Otázka je, jak to ovlivní roli Tomáše Součka. Ten byl totiž v Moyesově pojetí fotbalu, kde bylo spoustu soubojů, hodně bránění a většina gólů padala ze standardních situací, nepostradatelný. Však z posledních 4 sezón Premier League a celkových 152 zápasů jich vynechal pouze šest, většinou kvůli lehkému zranění.

Souček je skvělý bojovník, který nikdy nic nevypustí, ale na poměry Premier League nemá úplně dobrou rozehrávku. A není jisté, jestli Lopetegui vyznávající španělský styl s velkým držením míče, nebude preferovat fotbalovějšího defenzivního záložníka.

A podle deníku The Athletic už se rozhlíží po dalších možnostech. Zalíbil se jim před pár lety nejlepší defenzivní záložník světa, N´Golo Kanté. Ten se loni po dlouhém zranění odklidil do Saúdské Arábie, ovšem na Euru ukázal, že ze své kvality toho moc neztratil a i ve 33 letech podával vynikající výkony.

West Ham by jej tak rád přivedl zpět do Londýna a poslal Al-Ittihadu první nabídku na 15 milionů eur, jenže s tou rozhodně neuspěje. Podle anglického deníku The Athletic Saúdové nemají zájem svou hvězdu prodat a aby se touto možností vůbec zabývali, musela by nabídka být vyšší než 25 milionů eur.

Pro Součka by se jednalo o přímou konkurenci na post defenzivního záložníka. Teoreticky by oba pracanti mohli hrát vedle sebe, jenže West Ham má k dispozici na post osmičky ještě Edsona Álvareze, za kterého loni vysázel Ajaxu 38 milionů eur.

Kapitán české reprezentace už ale jednu konkurenci odrazil. V zimě totiž dorazil anglický reprezentant Kalvin Phillips z Manchesteru City. Ten nastoupil jen do 8 zápasů, v základu místo Součka pouze jednou, dostal ale červenou kartu a zbytek angažmá proseděl na lavičce nebo na marodce.

Zdroj: The Athletic, Transfermarkt

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

O Horníčkově budoucnosti je jasno. Český gólman posílí anglického giganta

O Horníčkově budoucnosti je jasno. Český gólman posílí anglického giganta

Zbláznil se? Kušej dostal červenou v první minutě, Liberec dohrával v devíti

Zbláznil se? Kušej dostal červenou v první minutě, Liberec dohrával v devíti

Fanoušci Slavie začínají odepisovat Holeše. Musí hrát N’Guessan, zlobí se

Fanoušci Slavie začínají odepisovat Holeše. Musí hrát N’Guessan, zlobí se

Krejčí by mohl zpět do Španělska. První nabídka pro Wolves je na stole

Krejčí by mohl zpět do Španělska. První nabídka pro Wolves je na stole