Živé výsledky
  • MIA
    MIA
    CLB
    CLB
  • STL
    STL
    RSL
    RSL
  • MIN
    MIN
    DIE
    DIE
  • SKC
    SKC
    HOU
    HOU
  • CHI
    CHI
    CLT
    CLT
  • CIN
    CIN
    SJE
    SJE
  • COL
    COL
    AUS
    AUS
  • DCU
    DCU
    NSH
    NSH
  • MTL
    MTL
    NER
    NER
  • NYR
    NYR
    ORL
    ORL
  • PHI
    PHI
    ATL
    ATL
  • Van
    Van
    LAF
    LAF
  • LAG
    LAG
    DAL
    DAL
  • POR
    POR
    SEA
    SEA
  • Uni
    Uni
    KAR
    KAR
  • HAV
    HAV
    Zlí
    Zlí
  • QIN
    QIN
    QIN
    QIN
  • LIA
    LIA
    SHH
    SHH
  • BRO
    BRO
    MAL
    MAL
  • GOT
    GOT
    DEG
    DEG

Odchovanec Arsenalu září ve francouzské Ligue 1. Dokáže se prosadit v létě do nabitého kádru Gunners?

Odchovanec Arsenalu září ve francouzské Ligue 1. Dokáže se prosadit v létě do nabitého kádru Gunners?
Zdroj: CSCRiTiCAL, CC BY-SA 4.0

Útočník Folarin Balogun je na hostování ve francouzské Remeši z londýnského Arsenalu, kde se mu velmi daří. Kmenový hráč Gunners je překvapivě v čele tabulky střelců společně s Jonathanem Davidem z Lille. Svými výkony si jasně říká o šanci v prvním týmu Arsenalu, o kterou se popere v letní přípravě. Získá trvalé místo v nabitém kádru?

Jednadvacetiletý Folarin Balogun získává zkušenosti v letošní sezóně ve francouzské Ligue 1. Z londýnského Arsenalu hostuje ve francouzské Remeši, kde se stal klíčovým hráčem týmu.

Mládežnický reprezentant Anglie nastoupil v letošní sezóně zatím k 25 soutěžním zápasům, ve kterých vstřelil šestnáct branek. A s patnácti vstřelenými brankami je zatím v čele tabulky střelců Ligue 1 společně s Jonathanem Davidem.

Pro talentovaného útočníka to je obrovský úspěch, protože za sebou zatím nechává borce jako jsou Lionel Messi, Neymar, Kylian Mbappé nebo Alexandre Lacazette.

Experti se už nyní zabývají budoucností Baloguna v Artetově týmu. V lednu se spekulovalo o jeho předčasném návratu do Londýna kvůli zranění brazilského snajpra Gabriela Jesuse.

Vedení Arsenalu se ovšem rozhodlo dát šanci jinému odchovanci Eddiemu Nketiahovi, k tomu ještě klub přivedl Leandra Trossarda z Brightonu.

Španělský stratég Mikel Arteta se rozhodl ponechat Baloguna na hostování ve francouzské Remeši do konce sezóny, aby získával cenné zkušenosti na té nejvyšší úrovni.

V létě ale se svým odchovancem na Emirates Stadium, který dostane šanci poprat se o své místo v nabitém kádru Gunners, počítají. Majitel Arsenalu Stan Kroenke je ohromen vývojem Baloguna a vidí v něm budoucnost klubu.

Stejně nadšený je z výkonů Baloguna bývalý obránce Arsenalu Bacary Sagna. „Věřím, že Folarin Balogun se vrátí do Arsenalu. Podívejte se, jak dopadl Saliba, hrál v Marseille a byl nejlepším obráncem Ligue 1. Balogun si vede perfektně, i když nehraje za nejlepší tým v lize, což ukazuje jeho kvalitu,“ řekl Sagna.

„Arsenal bude velmi potěšen, že ho bude mít zpět, protože může být velkou posilou pro tým. Je štěstí mít tři mladé útočníky a pro trenéra to je příjemná starost,“ dodal Sagna.

Balogun svými výkony zaujal i představitele AC Milán, kteří ho mají na seznamu vysněných posil. Každopádně hlavním cílem šikovného útočníka je prosadit se do kádru mateřského Arsenalu.

Zdroj: Football London

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

O Horníčkově budoucnosti je jasno. Český gólman posílí anglického giganta

O Horníčkově budoucnosti je jasno. Český gólman posílí anglického giganta

Krejčí by mohl zpět do Španělska. První nabídka pro Wolves je na stole

Krejčí by mohl zpět do Španělska. První nabídka pro Wolves je na stole

Zbláznil se? Kušej dostal červenou v první minutě, Liberec dohrával v devíti

Zbláznil se? Kušej dostal červenou v první minutě, Liberec dohrával v devíti

„Takhle se maká pro tým!“ Brunes si při debutu podmanil Spartu, fanoušci jsou nadšení

„Takhle se maká pro tým!“ Brunes si při debutu podmanil Spartu, fanoušci jsou nadšení