Živé výsledky
  • NLD
    NLD
    MAR
    MAR
  • Pob
    Pob
    NOR
    NOR
  • FRA
    FRA
    Švé
    Švé
  • MEX
    MEX
    ECU
    ECU
  • Ang
    Ang
    Dem
    Dem
  • BEL
    BEL
    SEN
    SEN
  • USA
    USA
    BIH
    BIH
  • ESP
    ESP
    Rak
    Rak
  • PRT
    PRT
    HRV
    HRV
  • CHE
    CHE
    DZA
    DZA
  • Yun
    Yun
    Hen
    Hen
  • IK
    IK
    Mja
    Mja
  • AUS
    AUS
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    CPV
    CPV
  • COL
    COL
    GHA
    GHA
  • Qin
    Qin
    Sha
    Sha
  • Lia
    Lia
    Cho
    Cho
  • BEI
    BEI
    Sha
    Sha
  • Dal
    Dal
    Wuh
    Wuh
  • TIA
    TIA
    She
    She

Pelé byl velkou hvězdou, legendy žijí dál, budeš nám chybět. Jak na úmrtí brazilského hrdiny reaguje veřejnost?

Pelé byl velkou hvězdou, legendy žijí dál, budeš nám chybět. Jak na úmrtí brazilského hrdiny reaguje veřejnost?
Zdroj: Cliff, Flickr, CC BY 2.0

Svět přišel nejen o velkou fotbalovou, či přímo sportovní legendu, ale především také o skvělého člověka, kterým Pelé bezesporu byl. Brazilský hrdina bude chybět všem. Můžeme ale říci, že za svůj život posbíral mnoho úspěchů a právem navždy zůstane jedním z nejlepších fotbalistů všech dob. Jaké jsou reakce veřejnosti na Pelého úmrtí?

Brazilská legenda Pelé a jeho léčba rakoviny tlustého střeva – to bylo jedno z velkých témat poslední doby. Bývalý fotbalista Santosu byl totiž zhruba před měsícem převezen na oddělení paliativní péče, jelikož jeho tělo přestalo reagovat na chemoterapii.

Nemoc se mu totiž rozšířila do plic a jater, lékaři zaznamenali zhoršení srdeční činnosti a infekci dýchacích cest.

Poté ale z nemocnice Alberta Einsteina v Sao Paulu přišly zprávy, které naznačovaly, že se jeho stav vyvíjel příznivě. Avšak dne 29. prosince dorazila do světa informace, která rozhodně pozitivního rázu nebyla – Pelé ve věku 82 let zemřel. Jeho úmrtí potvrdil jeho agent Joe Fraga.

Reakce veřejnosti

Tato smutná záležitost samozřejmě napříč celým světem vyvolala vlnu reakcí, přičemž musíme říci, že opravdu mnoho z nich připomíná nejen jeho úspěch, ale jakým byl člověkem, jak dokázal strhnout obrovské masy fanoušků, jak dokázal lidi svou hrou bavit a také to, jak moc bude chybět.

„Pelé, všeobecně považovaný za jednoho z nejlepších fotbalistů, strávil téměř dvě desetiletí okouzlováním fanoušků a oslňováním soupeřů jako nejproduktivnější střelec hry v brazilském klubu Santos a brazilské reprezentaci,“ zveřejnila na svém twitterovém účtu agentura AP.

Krásný příspěvek od NASA

Na Pelého smrt reagovala dokonce i samotná NASA, která svým příspěvkem chtěla sdělit to, že jeho sláva se skutečně dotýkala hvězd. Ta na Twitteru zveřejnila obrázek spirální galaxie, v jejímž středu můžeme vidět žlutou a zelenou barvu.

„Připomínáme si legendárního Pelého, mnohým lidem známého jako krále ‚krásné hry‘. Tento obrázek spirální galaxie v souhvězdí Sochaře ukazuje barvy Brazílie,“ píše NASA na svém twitterovém účtu.

Server ESPN FC pak na svém účtu zveřejnilo obrázek Pelého a Diega Maradony, kde brazilská legenda po smrti argentinského boha říká následující. „Doufám, že jednoho dne si spolu zahrajeme fotbal v nebi.“

Ke smrti Pelého se vyjádřilo vskutku mnoho velmi známých a slavných osobností, a to nejen ze světa fotbalu či sportu samotného. Tohle například napsal bývalý americký prezident Barrack Obama.

„Pelé byl jedním z nejlepších hráčů, kteří kdy hráli tuto krásnou hru. A jako jeden z nejznámějších sportovců na světě chápal, jakou sílu má sport, který spojuje lidi. V myšlenkách jsme s jeho rodinou a všemi, kteří ho milovali a obdivovali.“

Dojemná reakce Neymara a Ronalda

Nesmíme pak také opomenout mnoho fotbalových hvězd, ať už to byl Erling Haaland, Kylian Mbappé, Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo. Nutno podotknout, reakce Neymara pak hovoří sama za sebe.

„Pouhé sbohem věčnému králi Pelému nedokáže vyjádřit bolest, která nyní svírá celý svět fotbalu. Inspiroval mnoho milionů lidí. Náklonnost, kterou mi projevoval, jsem mu oplácel ve všech okamžicích, které jsme spolu sdíleli, i na dálku. Nikdy nebude zapomenut a jeho památka zůstane navždy v každém z nás, milovníků fotbalu.“

„Před Pelém byla desítka jen číslo. Četl jsem tento výrok během života, ale přijde mi neúplný. Před Pelém byl fotbal pouze sport a Pelé ho úplně změnil. Fotbal se stal uměním, zábavou, dal hlas chudým, černochům a hlavně byla vidět Brazílie. Fotbal a Brazílie mají své postavení zásluhou krále. Odešel, ale jeho kouzlo zůstává. Pelé navždy.“

Zdroje: BBC, Bleacher Report, Twitter

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů

Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny