Živé výsledky
  • MNS
    MNS
    SER
    SER
  • BRE
    BRE
    AKT
    AKT
  • AUD
    AUD
    DIN
    DIN
  • MJA
    MJA
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    CEL
    CEL
  • HAP
    HAP
    CRV
    CRV
  • LEV
    LEV
    KAI
    KAI
  • SPA
    SPA
    LYO
    LYO
  • OLY
    OLY
    NEC
    NEC
  • Uni
    Uni
    BOD
    BOD
  • DIN
    DIN
    ZAL
    ZAL
  • SHR
    SHR
    EGN
    EGN
  • LAR
    LAR
    TBI
    TBI
  • BRA
    BRA
    MIT
    MIT
  • AUS
    AUS
    ZNK
    ZNK
  • MET
    MET
    Fen
    Fen
  • Val
    Val
    MAL
    MAL
  • SFK
    SFK
    PSV
    PSV
  • SCP
    SCP
    Sea
    Sea
  • AJA
    AJA
    BRO
    BRO

Pablo González: V Sigmě jsem se cítil šťastný a důležitý. V budoucnu bych se návratu do České republiky nebránil

Pablo González: V Sigmě jsem se cítil šťastný a důležitý. V budoucnu bych se návratu do České republiky nebránil
Zdroj: SK Sigma Olomouc

Španělský záložník Pablo González zanechal ve Fortuna lize pozitivní stopu. Svými výkony bavil především fanoušky Sigmy Olomouc, kde strávil tři sezóny. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na své působení v České republice a prozradil, s kterým hvězdným španělským útočníkem má skvělý vztah.

V mládežnických kategoriích jste působil v Atléticu Madrid a Villarrealu. Jak se pracuje s mladými hráči v těchto velkých klubech?

Ano, dvě sezóny jsem strávil v Atléticu Madrid a šest let ve Villarrealu. Způsob, jak hráčům ukazují, kde se mají pohybovat na hřišti nebo jak mají postupovat po technické a taktické stránce, je úžasný. Zvláště ve Villarrealu jsem byl překvapený, protože tam byl opravdu velmi dobrý trenérský tým, který se snažil pracovat se všemi hráči na jejich vlastnostech. Ty potom mohli zúročit na hřišti. Musím říct, že během těchto let jsem se toho naučil opravdu hodně.

Podařilo se některým Vašim spoluhráčům prosadit se do nějakého TOP klubu?

Mnoho z nich se dokázalo dostat na špičkovou úroveň. Například Saúl Ňíguez z Atlética Madrid, Oliver Torres ze Sevilly, Gerard Moreno z Villarrealu, Borja Iglesias z Betisu a spoustu dalších.

Když jste zmínil Gerarda Morena, se kterým jste působil čtyři roky ve Villarrealu. Jaký dojem na Vás udělal?

Gerarda znám od prvního dne, co přišel do akademie. Dokonce jsme současně začali trénovat s prvním týmem. Máme spolu skvělý vztah a je to opravdu super kluk. Jako fotbalista je výjimečný. Má cit pro gól, umí skórovat z každé pozice, má v sobě ten zabijácký instinkt a to z něj dělá velkého hráče.

V zimě 2019 jste se rozhodl opustit Španělsko a přestoupil jste do Dukly Praha. Jak jste se vůbec ocitl v České republice?

To je velmi zajímavý příběh. Fotbalový agent Petr Bartoníček, který pracuje také jako skaut, přijel s některými kluby na víkend do Španělska. Byli se podívat na některé hráče a jedním z nich jsem byl i já. Na tento výjezd dorazil sportovní manažer s trenérem Dukly Praha a někteří lidé ze Sigmy Olomouc. Viděli mě hrát a za několik týdnů jsem měl telefonát s nabídkou, abych přijel do České republiky. Byla to pro mě skvělá výzva, protože se jednalo o první ligu.

Upsal jste se pražské Dukle, kde jste strávil pouze půl roku. Jak budete na toto angažmá vzpomínat? A sledujete výsledky Dukly?

Když jsem přišel do Dukly, tak se bohužel nacházela na posledním místě a nic jsme s tím už nedokázali udělat. Sice jsme sestoupili z první ligy, ale byl jsem v Dukle moc spokojený. Chtěl bych i poděkovat bratrům Pauknerovým, kteří toho pro mě hodně udělali. A samozřejmě klub stále sleduji a doufám, že se brzy vrátí do ligy.

I přes sestup Dukly Praha jste setrval v nejvyšší soutěži. Díky svým výkonům jste dostal nabídku ze Sigmy Olomouc. Jak vzpomínáte na Sigmu?

V Olomouci jsem byl dlouho a dostal tam příležitost hrát stále v první lize. V Sigmě jsem se cítil šťastný a důležitý pro tým. Na tohle angažmá budu vzpomínat jenom v dobrém, i díky tomu, protože jsem tam za tu dobu získal spoustu přátel.

Na konci minulé sezóny Vám vypršela v Olomouci smlouva. Byla nějaká šance, že byste zůstal v Sigmě, nebo jiném českém klubu?

V Olomouci jsem byl šťastný, ale chtěl jsem udělat další krok vpřed ve své kariéře. Chtěl jsem si vyzkoušet i něco nového. V české lize jsem si fotbal užíval, takže bych se v budoucnu určitě návratu nebránil.

Jak hodnotíte zpětně své rozhodnutí odejít do České republiky? Co jste získal tímto angažmá?

Poznal jsem úplně jinou kulturu. S mojí ženou jsme si zamilovali hory, ale dokonce i zimu. Byla to opravdu skvělá zkušenost.

Nyní působíte v izraelském Hapoelu Tel Aviv. Jak jste zatím spokojený v Izraeli?

Hapoel je opravdu velký klub s vášnivými fanoušky. Můžete to poznat už na ulici a je to opravdu pěkné. Adaptace na novou zemi vždy trvá nějakou dobu a já jsem zatím v procesu poznávání. Je to tady úplně jiné než v České republice, co se týče fotbalu i života.

Zdroj: Ruik

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Trpišovský je unešený z hvězdy Baníku. Rozdílový hráč s velkou kariérou před sebou, tvrdí

Trpišovský je unešený z hvězdy Baníku. Rozdílový hráč s velkou kariérou před sebou, tvrdí

Nejlepší budoucí brankář světa? Tribuny Spurs Kinského milují, de Zerbi ale odhalil jeho slabinu

Nejlepší budoucí brankář světa? Tribuny Spurs Kinského milují, de Zerbi ale odhalil jeho slabinu

Votroci rozbili prasátko. Do Hradce Králové zamířila posila za dva miliony eur

Votroci rozbili prasátko. Do Hradce Králové zamířila posila za dva miliony eur

Zbláznil se? Kušej dostal červenou v první minutě, Liberec dohrával v devíti

Zbláznil se? Kušej dostal červenou v první minutě, Liberec dohrával v devíti