Souček: Chci vyhrát s West Hamem ligu! Kterému týmu fandil jako dítě?
Tomáš Souček přišel do West Hamu před dvěma lety v zimě a svojí vítěznou mentalitou celý tým nakazil a ten se od sestupu odrazil až do Evropské ligy. Teď si reprezentační kapitán dává s Kladiváři ten nejvyšší cíl.


Zdroj: West Ham United
Tomáš Souček přišel do West Hamu před dvěma lety v zimě a svojí vítěznou mentalitou celý tým nakazil a ten se od sestupu odrazil až do Evropské ligy. Teď si reprezentační kapitán dává s Kladiváři ten nejvyšší cíl.
Když přišel Souček v zimě 2020 do West Hamu, klub celé jaro bojoval na chvostu tabulky, záchrana přišla až v posledních kolech. Od nové sezóny mu přibyl ze Slavie parťák Vladimír Coufal a oba bojovníci naprosto uchvátili fanoušky a nakazili spoluhráče tvrdou prací a vítěznou mentalitou.
Kladiváři nakonec došli až na šesté místo tabulky a nebyli přitom vůbec daleko od Ligy mistrů, na TOP 4 jim scházely dva body. Výjimečná sezóna West Hamu ale, zdá se, nebyla ojedinělým výkřikem, Souček a spol. jsou totiž opět nahoře, po 11 kolech Premier League se nacházejí na třetím místě tabulky jen o skóre za druhým Manchesterem City.
Pro celek Davida Moyese to ale nemusí být konečná. V kabině jsou totiž hráči přesvědčeni, že mají i na víc, což dosvědčil Tomáš Souček v rozhovoru pro Sky Sports. Na otázku, zda se West Ham má na to, udržet se v TOP 4, odpověděl vytáhlý záložník sebejistě.
„Samozřejmě, že můžeme, myslím, že jsme mohli i loni. Tuhle sezónu se chceme ještě zlepšit. Když budeme pomýšlet na vysoká umístění, můžeme tam zůstat. Když jdu do zápasu, mám v hlavě to, že chci vyhrát Premier League,“ uvedl Souček pro Sky Sports.
Nevyhnul se ani otázce, kterému klubu v Premier League jako dítě fandil. Souček už několikrát uvedl, že jeho idolem byl Tomáš Rosický, měl tak jasno i o klubu.
„Když jsem byl malý, můj hrdina byl Tomáš Rosický. Fandil jsem mu v Arsenalu a podporoval jsem je i jako tým, protože když jsem byl dítě, měli jeden z nejlepších týmů na světě,“ vysvětloval Souček svůj výběr.
Zdroj: Sky Sports
-

Chance LigaVelký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-

BundesligaČeši řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-

FotbalReal Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-

HokejPřestupové spekulace podle BKT: Stránský je už jistota, Nestrašil do Vítkovic. Chystají se i další změny




