Gerrardova předzápasová konference: Ze Slavie mám ještě větší respekt, strach ale ne
Slavii čeká ve čtvrtek utkání s Glasgow Rangers. Vítěz zápasu postoupí do čtvrtfinále Evropské ligy a připíše si slušnou sumu do klubové pokladny. Co před veledůležitým zápasem řekl trenér domácího týmu Steven Gerrard?
Slavii před třemi týdny málokdo na Britských ostrovech věřil, že dokáže v odvetě přehrát Leicester. Sešívaní to ale dokázali a senzačně postoupili dál.
„Jestli je jejich výkon v Leicesteru pro nás varováním? Nepotřebujeme varování, víme, proti komu stojíme. Po zápase v Praze máme ke Slavii ještě větší respekt, hrají v obrovské intenzitě, mají skvělé hráče, jsou energičtí a silní.“
Pro Gerrarda to bude jeden z největších a nejdůležitějších zápasů jeho krátké trenérské kariéry. Loni Rangers ve stejném kole nestačili na Bayer Leverkusen, letos by to rádi odčinili.
„Neděláme si iluze, ale ani nemáme strach. Je to jeden z nejdůležitějších a největších zápasů za dobu, co tu jsem. Dosáhnout dalšího kola by byl úžasný úspěch. Máme příležitost a chceme ji využít.“
K postupu bude potřeba stoprocentní koncentrace po celých devadesát minut. V prvním utkání nechali svěřenci Gerrarda jednou volný prostor Nicolae Stanciuovi a on toho gólově využil.
„Chci výkon na hranici možností. Musíme si uvědomit, že jsme v této fázi zaslouženě, máme dobrý tým, máme reprezentanty a také skvělou domácí bilanci.“
Skotský tým by taktéž rád do zápasu dobře vstoupil. V Praze se v prvních třiceti minutách rozkoukával a mohl být rád, že inkasoval pouze jednou.
„Musíme Slavii ukázat, že jsme Rangers. Hrát dobře, věřit si, dobře začít. V prvním zápase jsme často zbytečně a snadno ztráceli míče, to musíme zlepšit. Připravili jsme se dobře, chci také vidět lepší kontrolu nad balonem,“ uzavřel Gerrard.
Zdroj: Rangers football club Youtube
Diskuse
Mohlo by vás zajímat
Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl
Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů
Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný
