Živé výsledky
  • HOU
    HOU
    LAG
    LAG
  • NSH
    NSH
    MIA
    MIA
  • COL
    COL
    SKC
    SKC
  • RSL
    RSL
    MIN
    MIN
  • LAF
    LAF
    DIE
    DIE
  • SJE
    SJE
    STL
    STL
  • PCE
    PCE
    BAN
    BAN
  • Uni
    Uni
    Zbr
    Zbr
  • SPA
    SPA
    ADM
    ADM
  • SLO
    SLO
    BLA
    BLA
  • FK
    FK
    BAN
    BAN
  • BOH
    BOH
    SLA
    SLA
  • HAV
    HAV
    KAR
    KAR
  • DUK
    DUK
    KRA
    KRA
  • Vik
    Vik
    MOT
    MOT
  • TEP
    TEP
    BRO
    BRO
  • ADO
    ADO
    GRN
    GRN
  • HAN
    HAN
    VfL
    VfL
  • DRE
    DRE
    DAR
    DAR
  • BEV
    BEV
    AND
    AND

Rozhodčí je úplně na ho*no! Normálně nás okradli, zuří Vaníček z Bohemians. Klokani se proti penaltě ohradili

Sotva se po pauze rozjela liga a už je to tu zase. Rozhodčí hrubou chybou ovlivnil utkání v neprospěch jednoho týmu, který se cítí (právem) poškozený. Tentokrát to přišlo v zápase Karviná – Bohemians, v hlavní roli rozhodčí Pavel Julínek a videorozhodčí Zbyněk Proske.

Zdroj: bohemians.cz

V 69. minutě utkání si Tomáš Necid při obranném zákroku srazil hlavou míč na ruku. Jenže podle nové změny pravidel, by to právě v takovýchto situacích penalta být neměla.

„Když si hráč nastřelí balon do paže sám při obranném odkopu či hlavičce, pokutový kop se nepíská,“ upozorňuje na výklad pravidel ve svém oficiálním vyjádření Bohemians.

Rozhodčí Julínek nejprve penaltu neodpískal, hru pozastavil až na upozornění od videorozhodčího. Na obrazovce si inkriminovanou situaci několikrát prohlédl a nařídil pokutový kop. Domácí Kristi Qose ji proměnil a poslal tak Karvinou do vedení 2:1, které se už do konce zápasu nezměnilo.

Velké emoce měl v sobě hostující Antonín Vaníček, který odehrál celý zápas. Večer po zápase se rozohnil na svém instagramovém profilu: „Jak je možné, že na nejvyšší úrovni českého fotbalu rozhodčí nezná pravidla? Dělá svoji práci úplně na hovn.. a ještě mu to u videa (VAR) poradí. Body, které na konci ligy můžou být velmi důležité, nám nikdo nevrátí. Peníze, o které nás dnes také okradli, nám také nikdo jen tak nedá,“ nebral si servítky.

Trenér klokanů Luděk Klusáček reagoval mnohem smírněji. „Penaltu nezpochybňuji, ale těžko se k tomu teď vyjádřit,“ uvedl po zápase. Tomáš Necid, který si připsal nešťastnou premiéru v zelenobílém dresu, se o celé situaci nechtěl vůbec bavit.

Bohemians tak klesli na dvanáctou příčku, po šesti odehraných zápasech mají na kontě 7 bodů. Od sestupového pásma je dělí pouhé tři body, do první šestky jim pak chybí bodů šest, ale mají zápas k dobru.

Prohlášení Bohemians Praha 1905

Cítíme se poškozeni nedělním výkonem hlavního rozhodčího Pavla Julínka a VAR Zbyňka Proskeho. V 70. minutě utkání si Tomáš Necid při obranné hlavičce srazil míč na vlastní ruku. Dle platného výkladu pravidel fotbalu FAČR (platná od 1. 8. 2020, strana 107) se v takovém případě nejedná o prohřešek proti pravidlům.

Rozhodčí Julínek nechal nejdříve ve hře pokračovat, ale videorozhodčí Zbyněk Proske svou intervencí vstoupil v přerušení do hry a doporučil hlavnímu sudímu situaci u obrazovky přezkoumat. Ten následně pro nás zcela nepochopitelně nařídil pokutový kop, kterým MFK Karviná vstřelila rozdílový a zároveň vítězný gól nedělního utkání 7. kola FORTUNA:LIGY.

Z našeho pohledu se jedná o hrubé ovlivnění utkání a neomluvitelnou chybu hlavního rozhodčího Pavla Julínka a videorozhodčího Zbyňka Proskeho, která se profesionálním rozhodčím na úrovni nejvyšší národní ligy s podporou VAR a možností opakovaného přezkoumání situace stát nesmí. Do rozhodnutí Komise rozhodčích FAČR a vydání komuniké nebudeme tuto záležitost více komentovat.

Zdroj: Instagram, Bohemians Praha 1905, deník sport

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Další bude Ekpai? Rosický je pod palbou kritiky za podpis Juráska

Další bude Ekpai? Rosický je pod palbou kritiky za podpis Juráska

Fenomenální Schick! Čtyři góly za pár minut, v přípravě Leverkusenu září

Fenomenální Schick! Čtyři góly za pár minut, v přípravě Leverkusenu září

Další rána pro Spartu. Mercado chce odejít, ale v Brazílii z toho nadšení nejsou, chtějí Icardiho

Další rána pro Spartu. Mercado chce odejít, ale v Brazílii z toho nadšení nejsou, chtějí Icardiho

Peklo na Letné pro Juráska. Před debutem ho tribuny nepříjemně přivítaly

Peklo na Letné pro Juráska. Před debutem ho tribuny nepříjemně přivítaly

Budu bojovat! Matěj Jurásek předstoupil před kotel Sparty a omluvil se

Budu bojovat! Matěj Jurásek předstoupil před kotel Sparty a omluvil se