Živé výsledky
  • NLD
    NLD
    MAR
    MAR
  • Pob
    Pob
    NOR
    NOR
  • FRA
    FRA
    Švé
    Švé
  • MEX
    MEX
    ECU
    ECU
  • Ang
    Ang
    Dem
    Dem
  • BEL
    BEL
    SEN
    SEN
  • USA
    USA
    BIH
    BIH
  • ESP
    ESP
    Rak
    Rak
  • PRT
    PRT
    HRV
    HRV
  • CHE
    CHE
    DZA
    DZA
  • Yun
    Yun
    Hen
    Hen
  • IK
    IK
    Mja
    Mja
  • AUS
    AUS
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    CPV
    CPV
  • COL
    COL
    GHA
    GHA
  • Qin
    Qin
    Sha
    Sha
  • Lia
    Lia
    Cho
    Cho
  • BEI
    BEI
    Sha
    Sha
  • Dal
    Dal
    Wuh
    Wuh
  • TIA
    TIA
    She
    She

Naší prioritou bylo hrát v Praze. Na postup jsme ale mohli myslet díky vstřícnosti Boleslavi, zní z Pardubic

Pardubice předvedly v uplynulé sezoně poměrně suverénní jízdu druhou nejvyšší soutěží a postoupily tak mezi elitu. Musely však neustále řešit, kde budou v následující sezoně hrát. Nyní je rozhodnuto, že to bude v Ďolíčku. Jednání ale nebyla jednoduchá. Jak probíhala? O tom se pro klubový web rozpovídal sportovní ředitel Vít Zavřel.

Zdroj: fkpardubice.cz

Nyní už víme, že Pardubice budou mít v nadcházející sezoně domácí prostředí na stadionu Bohemians 1905. Vše ale při hledání dočasného domova nebylo tak snadné a růžové, jak by se mohlo zdát. Prioritou východočeského celku však bylo hraní v Praze.

Nutno podotknout, že v průběhu uplynulého ročníku to s působením v Ďolíčku nevypadalo optimisticky. „Oslovili jsme Viktorii Žižkov, jenže od jejich vedení jsme dozvěděli, že mají tribunu v havarijním stavu, budou rekonstruovat a také že mají ambice hrát v probíhající sezóně alespoň baráž, tudíž jsou v podobné situaci jako my. Z toho důvodu v té době řešili smlouvu o smlouvě budoucí s Bohemkou,“ prozradil Zavřel.

To logicky znamenalo, že Ďolíček nepřichází v úvahu. „V hlavním městě jsme zkoušeli ještě Strahov, v jeho případě jsem se dozvěděl, že ani ten už dnes nesplňuje licenční podmínky pro 1. ligu a ani pro druhou, Vyšehrad tam hraje na výjimku. Poptávali jsme i Julisku, kde hraje Dukla. Tam jsem se dozvěděl, že armáda, jako její majitel, nesmí ze zákona svůj majetek pronajímat,“ dodal sportovní ředitel Pardubic

Na řadu tedy přišlo hledání zázemí mimo Prahu: „Uvažovali jsme o Jihlavě, ale od LFA jsem se dozvěděl, že jako klub z českého regionu nemůžeme hrát na stadionu, který územně patří na Moravu. Pak nás napadla Mladá Boleslav, se kterou máme dlouhodobě dobré vztahy a historicky tam v podobném režimu hrál před časem i Hradec Králové.“ 

Jednání probíhala rychle a dobře. Boleslav vyšla Pardubicím ve všem vstříc. „Vzali smlouvu, kterou měli před časem s Hradcem, ze dne na den jsme byli domluvení a mohli jsme žádat o licenci. Vlastně díky tomu, že Boleslav byla takto vstřícná, jsme mohli začít pomýšlet na boj o postup,“ pokračoval Zavřel.

Jenomže skončila sezona, Žižkov nepostoupil a tedy padlo jeho působení v Ďolíčku. Díky tomu Pardubice začaly vyjednávat s Bohemians. Ze dne na den bylo vše dohodnuto. „I tady nám pomohla Mladá Boleslav. Neměla s novou situací problém a díky tomu začala Licenční komise jednat o změně. Pochopitelně i jí patří poděkování. Umožnila změnu a den před losem nám posvětila, že ligová utkání můžeme hrát ve vršovickém Ďolíčku.“

Nutno podotknout, že cestování na zápasy do Prahy bude pro pardubické fanoušky mnohonásobně pohodlnější a snazší, než kdyby měli jezdit do Mladé Boleslavi. „Vlakové spojení do hlavního města je z Pardubic skvělé a jak komunikuji s lidmi tak vím, že řada našich fanoušků si plánuje výlety do Prahy, jejichž vrcholem bude návštěva našeho utkání,“ zakončil Zavřel rozhovor.

Zdroj: FK Pardubice

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů

Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny