Reklama

90 minut za reprezentaci a o den později maturita? Pro Michala Sadílka žádný problém

Běhavý záložník Michal Sadílek v rozmezí dne zvládl dvě velké zkoušky. V přátelském zápase odehrál za reprezentaci celý zápas a následně úspěšně odmaturoval. O čem měl maturitní práci?

Michal Sadílek prožil během léta turbulentní období! Po povedeném angažmá ve Slovanu Liberec kolem něj kroužila dokonce pražská Sparta, ale nakonec obléká dres nizozemského Twente.

V nedávné době se mu s jeho novým týmem povedl husarský kousek, když na domácí půdě Twente obralo o dva body mistrovský Ajax (remíza 1:1).

Během reprezentační pauzy dostal minutáž i v reprezentačním dresu. Proti Bělorusku odehrál necelou půl hodinu a proti Ukrajině ho Jaroslav Šilhavý zařadil do základní jedenáctky a nechal ho odehrát celý zápas.

22letý moderní fotbalista ale musel rychle přepnout do studijního režimu. Jen den po Ukrajině ho čekala maturitní zkouška. V ní obstál úspěšně stejně jako na hřišti.

Maturitní práce Michala Sadílka se samozřejmě zaobírala tématem z fotbalového prostředí, konkrétně rozebírala vliv davového chování na účastníky fotbalových zápasů.

Ke studijnímu úspěchu nadějného reprezentanta se na Twitteru vyjádřil i dlouholetý člen redakce ČT Josef Kvasnička: “Včera se rval v dresu fotbalové reprezentace za Česko, dnes za sebe. Michal Sadílek přijel do malé vesnice Březová v Bílých Karpatech, na lyceu úspěšně zvládl maturitu. Škola se specializuje na dálkové studium. Michal se nikdy netajil hlubokým vztahem k rodnému regionu.”

Zdroje: Michal Sadílek, Livesport, Josef Kvasnička

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené