Spojte se s námi


Fotbal

3 týdny před ukončením přestupů je jasné, jak moc koronavirus ekonomicky ničí kluby. Je však jeden vítěz

Do konce letního přestupového období scházejí ještě tři týdny, již nyní je ovšem zcela zřejmé, že pandemie koronaviru zasáhla prakticky všechny společnosti na světě a sportovní kluby nevyjímaje. Je tu však jeden celek, který i v této nejisté době nemá problém investovat sta miliony do nových posil, tím celkem je Chelsea.

Publikováno

dne

Do konce letního přestupového období scházejí ještě tři týdny, již nyní je ovšem zcela zřejmé, že pandemie koronaviru zasáhla prakticky všechny společnosti na světě, sportovní kluby nevyjímaje. Je tu však jeden celek, který i v této nejisté době nemá problém investovat sta miliony do nových posil, tím celkem je Chelsea.

Roman abramovic By Marina Lystseva
Zdroj: Marina Lystseva

Málokterý klub si dovolil přivést nějakou zvučnou posilu, spíše je lepší říct, že prakticky všichni elitní fotbalisté setrvají minimálně ještě jednu sezonu ve svém současném týmu.

Důvodem jsou samozřejmě nejen prázdné stadiony, čímž klubům vypadl jeden z hlavních příjmů, ale lidé šetří, nekupují dresy a pohled na kolonku aktiv bude letos pro majitelé sportovních klubů velmi bolestný.

Z toho důvodu si nemohl prakticky nikdo dovolit investovat do nových posil a když už se nějaký přestup uskutečnil, tak musel z ceny slevit i prodávající klub.

Velký výprodej proběhl například ve Valencii, odkud odešli 4 klíčoví hráči, ale nikdo nepřišel. To veřejně kritizoval trenér Javi Gracia, v neděli se však Valencii podařilo v úvodním ligovém kole nové sezony porazit 4:2 Levante.

Pravdou ale je, že klub neměl v létě na výplaty a utržených 60 milionů eur z prodeje hráčů tak tradiční španělský celek zřejmě zachránilo před krachem. Ne každý tým má totiž movitého majitele, který je nyní ochotný investovat do klubu jako Roman Abramovič.

Právě Chelsea můžeme jednoznačně nazvat vítězem tohoto letního přestupového období. Svojí roli v tom hraje určitě i její ban, který dostala od UEFY za porušení pravidel.

Navíc londýnský celek prodal za 115 milionů eur Edena Hazarda do Realu Madrid, tudíž zatímco všechny evropské týmy „přeplácely“ své nové posily, tak Chelsea šetřila.

A proto nyní může investovat nemalé částky do nových posil, které navíc vyjdou výrazně levněji, než kdyby koronavirus nepřišel.

Důležité je i to, že londýnský celek prakticky nemá na přestupovém trhu konkurenci, jelikož tak vysoké částky si prakticky nikdo dovolit nemůže nebo může, ale raději vyčkává, co se bude dít.

Krom Chelsea ještě hodně posilovala Benfica, která vynaložila na nové posily 80 milionů eur, což je čtvrté nejvyšší číslo mezi evropskými celky.

Naopak nejvíce vydělala na prodeji hráčů Neapol (119 milionů eur), která taktéž na jaře oznámila, že bude muset prodávat, jinak by klub zkrachoval. Poté Lille (99 milionů eur) a také Leverkusen (96 milionů eur).

Do konce tohoto přestupního období však ještě nějaký ten den schází a stále se ještě můžeme dočkat zajímavého přestupu. A že se jistě dočkáme!

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené