Spojte se s námi

Fortuna liga

10 let od velkého zářezu Jihlavy. Sudí Proske proti Plzni zastavil brejk předčasným ukončením poločasu

Před 10 lety vládl českému fotbalu Roman Berbr… A víc asi netřeba dodávat. Všichni si vybaví, ve prospěch jakého týmu rozhodčí často chybovali. Jeden takový zářez se stal přesně před deseti lety.

Publikováno

dne

Před 10 lety vládl českému fotbalu Roman Berbr… A víc asi netřeba dodávat. Všichni si vybaví, ve prospěch jakého týmu rozhodčí často chybovali. Jeden takový zářez se stal přesně před deseti lety.

Psalo se 27. září roku 2013, tehdejší páteční večer hostil duel domácí Jihlavy s Viktorií Plzeň. Úřadující mistr začal novou sezónu ve velké pohodě, postupně mu ale trochu došel dech.

A to byl i případ duelu s Jihlavou. Plzeň navíc měla před sebou duel Ligy mistrů proti CSKA Moskva, Pavel Vrba tak trochu protočil sestavou a nechal odpočívat pár klíčových hráčů.

Začátek vyšel Viktorii ideálně. V desáté minutě našel Horváth přesným centrem Rajtorala, jenž se dostal před obránce domácích a z voleje uklidil míč do sítě.

Jenže Jihlava se nevzdala. Po šesti minutách přihrál Vaculík do malého vápna, kde se dostal k míči ze všech nejdřív Harba a zblízka prostřelil brankáře Kozáčika.

Ve zbytku poločasu se Plzeň nemohla prosadit, těsně před poločasem ale mohla přidat gól do šatny, když Petržela s Rajtoralem kombinovali ve vápně domácích. Jejich přihrávku ale domácí vystihli a ihned poslali přesný pas na nabíhajícího Harbu, který uháněl od půlky hřiště sám na branku.

V tu chvíli se ale ozval hvizd. K naprostému údivu všech domácích hráčů i fanoušků sudí Zbyněk Proske ukončil poločas v čase 44:57. Už jen fakt, že nemůže ukončit poločas před vypršením 45 minut je ostudný, o to více, když zmařil obrovskou šanci domácích.

Proske v českém fotbalovém prostředí není vůbec oblíbený, vždy patřil mezi „Berbrovy oblíbence“ a na svědomí má nejeden přehmat ve prospěch Plzně. Památný je třeba zápas Plzně s Libercem, když neudělil Romanu Hubníkovi druhou žlutou kartu za faul na Tomáše Malínského. Protestujícího Alexandra Balutu naopak napomenul a o minutu a půl později vyloučil za faul, který byl velmi podobný tomu Hubníkovu.

Plzeň tehdy v Jihlavě nakonec zvítězila 2:1 po gólu Bakoše za 81. minuty. Za Jihlavu nastoupili třeba brankář Jaromír Blažek nebo Lukáš Masopust, v dresu Plzně se představil například Stanislav Tecl.

Zdroj: Twitter

Reklama

Oblíbené