Spojte se s námi


Hokej

Zlatý střelec Pastrňák: Měli jsme tady neskutečný tým! S jakými zdravotními problémy na mistrovství bojoval?

Po Svobodovi či Moravcovi má český hokejový národ dalšího zlatého střelce. Výhru 2:0 nad Švýcarskem vystřelil David Pastrňák, který chválil, jak neskutečný tým na tomto světovém šampionátu kouč Radim Rulík sestavil. Jaké zdravotní problémy musel český hrdina překonat?

Publikováno

dne

Po Svobodovi či Moravcovi má český hokejový národ dalšího zlatého střelce. Výhru 2:0 nad Švýcarskem vystřelil David Pastrňák, který chválil, jak neskutečný tým na tomto světovém šampionátu kouč Radim Rulík sestavil. Jaké zdravotní problémy musel český hrdina překonat?

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Stalo se to v polovině třetího dějství. Hájek přistrčil kotouč na Kundrátka, který narýsoval parádní křížný pas na Pastrňáka. Přesně takový, jaký český střelec dostává od spoluhráčů v Bostonu. Následovala neskutečná bomba z první. Genoni neměl šanci.

„Jsem rád, že nám signál vyšel. Myslím si, že jste to viděli na té mé oslavě gólu. Myslel jsem, že se v životě na kolena po gólu nedostanu, ale ty emoce byly prostě tak veliký! Ani jsem nevěděl, že to ve mně je,“ byl Pastrňák před kamerami České televize nadmíru spokojený.

Pro pátého muže bodování základní části letošního ročníku NHL to byl vůbec první gól i bod na šampionátu. Potřeboval na něj čtyři utkání. Na to se ale historie ptát nebude. Osmadvacetiletý rodák z Havířova totiž vystřelil třinácté světové zlato.

Do Prahy si Pastrňák přivezl bolavou kyčel

„Měli jsme tady neskutečný tým, neskutečnou partu. Kluci to tady dali skvěle dohromady. Přišel jsem, nový systém, noví trenéři. Kouč, kterého jsem neznal. Určitě mi to chvíli trvalo, zvyknout si na ten systém. Věřili jsme mu všichni,“ dodal Pastrňák.

Do Prahy dorazil Pastrňák po vyřazení Bostonu z play-off NHL. Jeho zaměstnavatel se na to ale příliš netvářil, protože autora celkem jedenapadesáti branek dlouhodobě trápily zdravotní potíže. Přesto ani na chvíli neváhal a přijel.

„Mám špatnou kyčel. Ale co tady se mnou předvedl pan Kolář… Takto dobře jsem se necítil osm měsíců. Patří mu velký dík. Nevím, co má za magické ruce. Fakt jsem se tak dobře necítil v bruslení jako na mistrovství,“ vychválil Pastrňák českého fyzioterapeuta Pavla Koláře.

Po dlouhých čtrnácti letech tak český hokejový národ opět slaví zlaté medaile. Navíc na domácím mistrovství. To se v tomto století před tím podařilo pouze Švédům a Finům. A vystřelil ho zlatý střelec Pastrňák.

Zdroj: ČT sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.