Spojte se s námi


Hokej

VIDEO: Pastrňák poslal Česko ve finále MS do vedení! Hvězdný forvard neskutečnou bombou překonal Genoniho

Český národní tým vstoupil v neděli večer do nejdůležitější zápasu na letošním domácím světovém šampionátu. Finále MS je však po normální hrací době stále bez gólu, rozhodnout o zisku zlatých medailí pro české nebo švýcarské hráče musí prodloužení.

Publikováno

dne

Český národní tým vstoupil v neděli večer do nejdůležitější zápasu na letošním domácím světovém šampionátu. Finále MS však bylo velice dlouhou dobu bez gólu, zhruba v polovině třetí třetiny ale udeřil David Pastrňák a poslal český tým do vedení!

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V neděli večer odstartovalo finále MS, ve kterém Češi vyzvali švýcarský národní tým. Do zápasu vstoupili oba celky hodně aktivně, ale ke gólu to nejen v prvních minutách první periody nevedlo. Ani ve zbytku úvodního dějství gól nepadl.

Střelecky aktivnější byli svěřenci Radima Rulíka, kteří přestříleli svého soupeře poměrem 13:7. Několik solidních šancí si Češi vypracovali. Když však proti nějakému ze střeleckých pokusů nezasáhl brankář Leonardo Genoni, pomohla mu tyč.

To samé se opakovalo i v prostřední části utkání, finále MS ale zůstalo stále bezgólové. Tentokrát však měli práci i rozhodčí, kteří rozdali celkem osm trestných minut. Na straně českého týmu si na trestnou lavici sedli Ondřej Palát a Radko Gudas.

Více ze hry ale měli čeští hokejisté, kteří se opět dostali do slušných příležitostí. Jenže ať už střela Davida Pastrňáka nebo Lukáše Sedláka si do sítě cestu nenašla.

Nic na skóre utkání nezměnil ani obrovský tlak v závěrečných minutách druhé třetiny. Genonimu opět pomohla tyč, švýcarský gólman tak stále držel bezgólový stav tohoto finále MS.

No a bez branek zůstala také třetí třetina, která byla co do herního projevu velmi vyrovnaná. Nutno dodat, právě třetí perioda byla na několik minut přerušena, když Palát svým hitem na švýcarského forvarda rozbil plexisklo.

V polovině třetí části už to ale přece jen přišlo. David Pastrňák dostal puk na levé křídlo od Tomáše Kundrátka a neskutečnou bombou propálil Genoniho! Češi tak 9 minut před koncem vedou nad Švýcarskem 1:0.

Zdroj: ČT sport, MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.