Spojte se s námi


Různé

Vitrína dneška: Slavia posouvá limity, Sparta je brzy pozná. Jarolíma poškodil bývalý příslušník StB Berbr

Publikováno

dne

Česká reprezentace vítězstvím v Černé Hoře udržela naděje na postup na ME 2020, ale důvod k jásotu to rozhodně zatím není. Bývalý její kouč Karel Jarolím přiznal, jak ho poškodil svými účelovými vyjádřeními bývalý příslušník StB Roman Berbr. Slavia překopala kádr a posouvá v nových hráčích jejich limity.

Černá Hora zaplašila (zatím) černé myšlenky  

Tak přece jen česká reprezentace s velkým odborníkem na fotbal Romanem Berbrem v zádech něco svede. Vyhrála na půdě Černé Hory 3:0 a udržela si naději na druhé místo v kvalifikační skupině pro postup na MS 2020.

Porazila poslední tým tabulky, jenž v pěti zápasech nasbíral pouhé dva body. Nešlo o posílení naděje, nýbrž vůbec o zachování možnosti hrát o postup. Jakákoli ztráta už by byla fatální. Ale vyhrálo se, černé myšlenky jsou rázem pryč, zase nad Strahovem vysvitlo sluníčko. Tak se v jeho paprscích všichni ohřejme, dokud z něj ještě něco sálá.

Jarolím opět na scéně

Už více než rok není trenér Karel Jarolím v ohnisku zájmu, bývalý úspěšný kouč Slavie Praha – dva mistrovské tituly 2008 a 2009 a premiérová účast v Lize mistrů – jenž po té vedl i reprezentační výběr, nyní není aktivně činný. A přece se to okolo něj točí.

Na veřejnost pronikly jeho spory s místopředsedou za Čechy Romanem Berbrem, v rozhovoru pro portál Aktuálně Jarolím přiznal, že ho Berbr poškodil svými vyjádřeními.

Jarolím prohlásil, že měl z funkce odejít hned po své dehonestaci, kdy Berbr účelově odhalil výši jeho platu. Škoda, že hrdost v sobě nenašel dříve. Dnes je Jarolím bez práce a Berbr má v gesci i reprezentační výběr.

Slavia posouvá hráče nad jejich limity, Sparta vyhrála venku

S navrátilcem Jakubem Horou v základní sestavě, s trefou nováčka Lukáše Provoda porazila rozebraná a znovu posílená Slavia doma Slovácko 3:0. Nikdy jsem tolik netrénoval, nikdy mě nebolely tolik nohy – přiznal plzeňský odchovanec Provod, kde se ukrývají slávistické recepty na úspěch.

Posouvá hráče nad jejich dosavadní limity. Bylo by tedy účelné, aby všichni čeští fotbalisté prošli galejemi trenéra Trpišovského a zjistilo se, kam až mohou výkonnostně dorůst.

Sparta poprvé vyhrála venku, ve Zlíně. Příští kolo je na pořadu derby, to teprve ukáže, kam sahají současné sparťanské limity.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.