Spojte se s námi


Hokej

VIDEO: MacKinnon tímto gólem jako druhý hráč v sezóně pokořil hranici 100 bodů

Colorado Avalanche zvítězilo na ledě Chicaga Blackhawks 5:0 a dva body si připsal i druhý nejproduktivnější hráč soutěže Kanaďan Nathan MacKinnon, který touto brankou jako druhý hráč v sezoně pokořil hranici 100 bodů.

Publikováno

dne

Colorado Avalanche zvítězilo na ledě Chicaga Blackhawks 5:0 a dva body si připsal i druhý nejproduktivnější hráč soutěže Kanaďan Nathan MacKinnon, který touto brankou jako druhý hráč v sezoně pokořil hranici 100 bodů.

MacKinnon zaznamenal 36. gól v sezoně

Útočník Colorada si schoval tuto branku do závěru utkání. Svůj 36. gól v sezoně pečetil vítězství Avalanche na ledě Chicaga. Celé utkání za domácí tým odchytal český brankář Petr Mrázek. Ten si v duelu připsal 28 úspěšných zásahů, ovšem pětkrát inkasoval.

MacKinnon po druhé v kariéře pokořil hranici 100 bodů

Kanadský útočník nejprve asistoval u branky z přesilové hry Rossu Coltonovi. Asistenci si připsal i veterán Zach Parise. A Avalanche v tu chvíli nad bezzubým Chicagem vedli o dvě branky. Pro MacKinnona to byl 99. kanadský bod v sezoně.

MacKinnon si však svou lahůdku v podobě krásné branky schoval až na čas 57:32, kdy po nahrávce Cale Makara překonal osamoceného českého brankáře Petra Mrázka, kterému v tomto utkání obrana vůbec nepomáhala. Ten tak inkasoval z hole Kanaďana již 5. branku v utkání.

Pro MacKinnona to byl 36. zásah v sezoně a jelikož si v zápase připsal i 64. nahrávku v sezoně, zaokrouhlil svou letošní bilanci na rovných 100 bodů v sezoně. To se mu povedlo jako druhému hráči. Doposud to zvládl lídr bodování Nikita Kucherov, jenž má ještě o 4 body více.

100bodovou hranici se kanadskému hokejistovi podařilo pokořit podruhé v kariéře a druhou sezonu v řadě. A má ještě dostatek utkání na to, aby překonal své loňské maximum, jež činí 111 bodů. Na zdolání této mety má ještě k dispozici 21 utkání základní části.

Horký adept na Hartovu trofej?

Tento skvělý hokejista, jenž pravděpodobně do dvou let pokoří v NHL hranici 1000 bodů v základní části a aktuálně je na 859 bodech, má ve své sbírce pouze jedinou individuální trofej. Ve své premiérové sezoně dosáhl na trofej pro nejlepšího nováčka sezony, kdy v 82 utkáních dokázal nastřádat 63 bodů.

Během své kariéry se dostal třikrát do finálové trojice o jednu z nejcennějších individuálních trofejí v NHL (Hart Trophy). Toto ocenění je každoročně udělováno nejužitečnějšímu hráči sezony. Ovšem MacKinnon vždy našel přemožitele.

V letošní sezoně by to již mohlo vyjít. Více než polovinu sezony se přetahuje o vedení v kanadském bodování právě s Kucherovem. Ten se ovšem ještě musí strachovat, zda vůbec se svým týmem projde do play off.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.