Spojte se s námi


Hokej

Nikita Kucherov pomohl třemi body k vítězství Tampy Bay a je již na prahu hranice 100 bodů v sezoně, MacKinnon odpověděl třemi nahrávkami a dostihy opět pokračují

Ruský lídr bodování Nikita Kucherov se podílel brankou a dvěma nahrávkami na vítězství svého celku a velmi se přiblížil hranici 100 bodů v sezoně. Útočník Colorada Avalanche Nathan MacKinnon při domácí porážce s Torontem odpověděl 3 asistencemi a dostihy o čelo bodování se opět rozjely.

Publikováno

dne

Ruský lídr bodování Nikita Kucherov se podílel brankou a dvěma nahrávkami na vítězství svého celku a velmi se přiblížil hranici 100 bodů v sezoně. Útočník Colorada Avalanche Nathan MacKinnon při domácí porážce s Torontem odpověděl 3 asistencemi a dostihy o čelo bodování se opět rozjely.

Tampa Bay zabrala na ledě Islanders

V utkání New York Islanders vs Tampa Bay Lightning (2:4) se tým Tampy Bay oklepal ze tří porážek v řadě a získal důležité dva body na ledě Islanders. Tampa Bay hají 8. místo ve své konferenci s pětibodovým náskokem na New Jersey Devils.

Velkou roli v tomto utkání odehrál lídr kanadského bodování Nikita Kucherov, který zaznamenal další 3 body a v bodování již s 98 body za 37 branek a 61 nahrávek atakuje po 4. v kariéře hranici 100 bodů v sezoně.

Tuto hranici v základní části již překonal v sezonách 2017/18 – 100, 2018/19 – 128 a 2022/23 – 113 bodů. Navíc sehrál již 15. zápas v sezoně, ve kterém si připsal minimálně 3 body. V tomto ohledu nemá konkurenci.

Nathan MacKinnon v domácím prostředí opět bodoval

V utkání Colorado Avalanche vs Toronto Maple Leafs (3:4) domácí celek sice udržel na uzdě nejlepšího střelce Austona Matthewse, ovšem jeho střelecký um zastoupil útočník Tyler Bertuzzi, jenž zaznamenal hattrick. Na všechny branky mu nahrával William Nylander.

MacKinnon dělal co mohl, byl u všech tří branek domácích jako nahrávač a prodloužil svou domácí bodovou sérii již na 28 utkání, ve kterých zaznamenal minimálně bod. Po 59 odehraných utkáních má na svém kontě již 96 bodů za 34 branek a 62 nahrávek.

Stále se tak drží s dvoubodovým odstupem za Kucherovem, navíc oba dva hráči odskočili v bodování mocně stíhajícímu Connoru McDavidovi. Ovšem hvězdou utkání se stal útočník Maple Leafs Tyler Bertuzzi, jenž zaznamenal první hattrick od 14. října 2021, kdy ještě oblékal dres Detroit Red Wings.

Navíc se 29letý Bertuzzi stal prvním hráčem v historii Toronta, co zaznamenal hattrick v den svých narozenin a jeho první trefa v utkání byla jeho 100. brankou v NHL. V dresu domácích již podruhé v kariéře překonal hranici 60 nahrávek v sezoně MacKinnon a jen dva hráči v historii klubu to zvládli vícekrát. Peter Forsberg v pěti případech a Joe Sakic to zvládl ve třech sezonách.

Tým Toronta zvítězil již po sedmé v řadě a v tabulce Východní konference se vydrápal již na 4. příčku. A v dnešním utkání ukázal, že dokáže porazit kohokoliv, i když si Matthews vybral jeden oddechový zápas za honbou mety 70 branek v sezoně. Naopak tým prokázal, že disponuje i jinými snajpry.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.