Spojte se s námi


Hokej

Vancouver otáčel utkání v poslední třetině na obratu se podílel i Filip Hronek

Vancouver Canucks potvrdil roli favorita utkání proti Predators až ve třetí třetině, kdy mu stačilo pouhých 12 sekund na otočení skóre a zápas vyhrál 4:2. Ovšem nebýt nejrychlejšího obratu v historii klubu, mohlo být s favoritem zle.

Publikováno

dne

Vancouver Canucks potvrdil roli favorita utkání proti Predators až ve třetí třetině, kdy mu stačilo pouhých 12 sekund na otočení skóre a zápas vyhrál 4:2. Ovšem nebýt nejrychlejšího obratu v historii klubu, mohlo být s favoritem zle.

Nashville měl 40 minut utkání pod kontrolou

Nashville pořádně potrápil favorita tohoto duelu. Do vedení se dostal na konci 1. třetiny, kdy Thatchera Demla překonal Jason Zucker. Vancouver ovšem srovnal stav utkání hned v úvodu druhé třetiny, když Juuse Sarose překonal Elias Linholm po nahrávce Zadorova.

Ovšem ač byl domácí celek střelecky aktivnější, lekci z produktivity ukázal Nashville. Ve 31. minutě totiž z přesilovky udeřil po nahrávce Filipa Forsberga zkušený a ostřílený harcovník z bitev o play off ještě z dob působení v St. Louis Ryan O´Reilly.

Do konce třetiny se již stav utkání neměnil, ačkoli Canucks nabídli Predators další dvě početní výhody. Vancouver ovšem udeřil dvakrát během 12 sekund v poslední části hry. Nejprve srovnal Pius Suter, ovšem původně byla branka připsána Quinnu Hughesovi a nahrávka českému zadákovi Filipu Hronkovi.

Vancouver předvedl nejrychlejší dvě branky v klubové historii

Jenže po přezkoumání videa byla zjištěna teč Sutera a následná asistence českého borce byla odebrána. Něco podobného se přihodilo v dresu Colorada v letošní sezoně Nathanu MacKinnonovi, který tak přišel o možnost zdolání rekordu v počtu domácích utkání v řadě, ve kterých bodoval.

Stav utkání ve prospěch Vancouveru otáčel Dakota Joshua, jenž byl nakonec s dvěma brankami a jednou nahrávkou zvolen hráčem utkání a zastínil tak ofenzivní esa Vancouveru. Ten také pečetil stav utkání brankou do prázdné branky.

Zde si bod za nahrávku připsal i nejproduktivnější hráč základní části Canucks J.T. Miller. Vancouver se tak dostal do vedení v sérii a jeho dvě branky během 12 sekund je novým klubovým rekordem. Ovšem Nashville prokázal velkou houževnatost a jasně ukázal, že především na svém ledě bude pro Vancouver velkým oříškem.

Tato série je sledována s velkým očekáváním z pohledu domácích fanoušků, jelikož je ve hře současný nejlepší český obránce, který navíc prožívá v dresu Canucks životní sezonu. A jeho případná pomoc na domácím hokejovém šampionátu by se českému výběru náramně hodila.

Pro Vancouver, vzhledem k základní části a kádru, kterým disponuje, by bylo velkým zklamáním, kdyby nepostoupil ve vyřazovací fázi dále.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.