Spojte se s námi


Hokej

Nathan MacKinnon vyrovnal své bodové maximum z loňské sezony. Tomáš Hertl vyměněn ze San Jose do Vegas

Kanaďan Nathan MacKinnon byl u obou branek Avalanche a bodoval již po 32. v řadě na domácím ledě. Navíc ziskem již 111 bodů v této sezoně a vyrovnal své bodové maximum z minulého ročníku. Velký šok pro české fanoušky byla páteční výměna českého elitního útočníka Tomáše Hertla ze San Jose Sharks do Vegas.

Publikováno

dne

Kanaďan Nathan MacKinnon byl u obou branek Avalanche a bodoval již po 32. v řadě na domácím ledě. Navíc ziskem již 111 bodů v této sezoně a vyrovnal své bodové maximum z minulého ročníku. Velký šok pro české fanoušky byla páteční výměna českého elitního útočníka Tomáše Hertla ze San Jose Sharks do Vegas.

Rozjetý MacKinnon pořád boduje

V utkání Colorado Avalanche vs Minnesota Wild (2:1), které bylo rozhodnuto až v prodloužení, byl u obou branek domácích Nathan MacKinnon, jenž si připsal další dvě nahrávky. Tím se po 65 odehraných utkáních dostal již na 111 bodů.

Navýšil své vedení v kanadském bodování na rozdíl pěti bodů před Nikitou Kucherovem a vyrovnal svou rekordní bilanci z loňské sezony. Loni dosáhl rovněž na 111 bodů, ovšem potřeboval sehrát o 6 duelů více. Navíc bodoval již po 32. v řadě od začátku sezony na domácím ledě.

MacKinnon během 32zápasové domácí série nastřádal 71 bodů za 26 branek a 45 nahrávek. Navíc stále přiživuje naději na pokoření 40 zápasové série Wayna Gretzkého. Kanaďan v současné době drží třetí nejdelší sérii společně s legendárním Guyem Lafleurem. Ten podobný počin zvládl v sezoně 1978/79.

Wayne Gretzky je majitelem dvou nejdelších domácích sériií. V sezoně 1985/86 dokázal bodovat v 33 domácích utkáních v řadě a rekordních 40 utkání v řadě zvládl v ročníku 1988/89. MacKinnon navíc zaznamenal svou první sezonu v kariéře, v níž dokázal pokořit hranici 70 nahrávek během.

Posledním hráčem Avalanche, kterému se podobný kousek povedl, byl Peter Forsberg v sezoně 2002/03 se 77 nahrávkami. MacKinnon i nadále potvrzuje, že o nejužitečnějším hokejistovi sezony by letos neměl být pochyb. Díky němu je Ball Aréna nedobytnou tvrzí.

Tomáš Hertl se stěhuje ze Sharks do Vegas Golden Knights

Doslova šokující výměna se včera udála z pohledu českých fanoušků. Český hokejový útočník a nejproduktivnější hráč bídně hrajících San Jose Sharks. Byl nečekaně vyměněn do týmu obhájců Stanley Cupu Vegas Golden Knights.

Hertl v současné době nehraje, jelikož se podrobil operaci. Ovšem tuto výměnu nikdo nečekal. Je to i velká komplikace z pohledu blížícího se domácího MS v hokeji, kde právě Tomáš Hertl jako jeden z prvních potvrdil svou účast.

A právě v týmu Vegas Golden Knights, kteří se pohybují na rozdíl od Sharks úplně v jiných patrech tabulky a obhajují Stanley Cup, se nedá jen tak očekávat, že by se tento pakovali eventuálně hned v prvním kole play off.

Jedná se vcelku jasně o jeden z největších trejdů sezony. Srovnatelný například s odchodem Jakea Guentzela z Pittsburgh Penguins do Caroliny Hurricanes. Na výměně rozhodně vydělal jak tým Vegas, tak i Tomáš Hertl.

Vegas získali do svého středu další útočný kalibr a jistě pookřeje právě i český střelec, který se doslova utápěl v bídných výkonech podprůměrných Sharks. Vzhledem k výše popsanému se dá očekávat, že česká hokejová reprezentace přišla o dalšího top útočníka.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.