Timo Werner: Joachim Löw mi doporučil zůstat v Lipsku

Poměrně nedávno prodloužila hvězda Lipska s klubem smlouvu do roku 2023, čímž byly ukončeny všechny přestupové spekulace o Wernerově přesunu kamkoliv jinam. Spojován byl především s Bayernem Mnichov. Proč se nakonec rozhodl zůstat v saském klubu a prodloužit v něm kontrakt?

Embed from Getty Images

Po prodloužení kontraktu nebylo Wernerovo vyjádření příliš dlouhé. Pouze prohlásil, že viděl, jak se jeho tým zlepšil, a že do klubu přišli opět lepší hráči, a že i díky novému kouči v klubu vidí potenciál soupeřit s Borussií Dortmund a Bayernem Mnichov. Nyní se však pro německá média rozpovídal o něco více.

V první řadě prozradil, že se o své budoucnosti bavil s trenérem německé reprezentace Joachimem Löwem. „Löw chtěl vědět, jaký je můj cíl. Jenže jsem si nebyl jistý. Díky němu jsem pochopil, že Julian Nagelsmann je dobrý trenér a že právě pod ním mohu udělat další krok při vývoji své kariéry,“ vyjádřil se pro Die Welt.

Hned v druhé řadě hrála roli potřeba vědět, jakou pozici bude pod novým trenérem Werner mít. „Chtěl jsem vědět, jak si mou roli Julian Nagelsmann představuje a zda by mi jeho styl hry vyhovoval. Pod bývalým trenérem Lipska jsem měl prakticky vždy jistotu, že budu hrát, když se mi dařilo. Měl jsem obavy, že Nagelsmann by to mohl chtít jinak, anebo že si nesedneme na osobní úrovni,“ pokračoval třiadvacetiletý střelec.

A právě již Wernerem několikrát zmiňovaný Nagelsmann stál za tím, že německý útočník v Sasku setrval. „Okamžitě mi naznačil, že ve mně věří. Řekl mi, že mám obrovský potenciál a že mě chce. Chtěl, abych zůstal,“ zakončila své vyjádření hvězda Lipska.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..